В окупантів виникають проблеми із забезпеченням під час проведення мобілізації у РФ – Генштаб ЗСУ

Мобілізацію у РФ оголосили 21 вересня
Фото: EPA
У російських окупантів під час проведення мобілізації виникають проблеми з окремими видами забезпечення. Про це повідомив Генштаб Збройних сил України у Facebook 5 жовтня.

"Противник має проблеми з окремими видами забезпечення при проведенні так званої часткової мобілізації. Так, мобілізований особовий склад із навчального центру Молькино Краснодарського краю було відправлено назад до Приморсько-Ахтарська у зв'язку з неспроможністю розмістити, одягнути та забезпечити харчуванням зазначену категорію військовослужбовців", – ідеться у повідомленні.

Також, за даними Генштабу, російська окупаційна влада намагається компенсувати втрати особового складу завдяки призову місцевого населення на тимчасово окупованих територіях України.

"Так, за наявною інформацією, чоловіків із Луганська без проведення медичної комісії та підготовки після мобілізації одразу направляють на доукомплектування підрозділів, що зазнали найбільших втрат", – повідомили у пресцентрі.

Контекст:

21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає майже 300 тис. осіб. Водночас росЗМІ писали, що під призов може потрапити 1,2 млн осіб.

Шойгу і Путін стверджували, що мобілізовуватимуть лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у ВНЗ), котрі мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Однак в указі цього не задокументовано, і навіть місцева влада у РФ визнає, що мобілізує і "громадян, яких не мають призивати".

Після оголошення Путіним мобілізації у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ. На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксували на кордоні з Фінляндією, Монголією, Казахстаном, Грузією.

За даними Шойгу, станом на 4 жовтня російську армію вже поповнили понад 200 тис. мобілізованих. Водночас, за даними Forbes, із 21 вересня до 4 жовтня майже 700 тис. людей утекли із РФ, рятуючись від мобілізації.

Мобілізовані росіяни заявляють, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки. Перші мобілізовані окупанти вже здалися в полон в Україні.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний наголосив, що жодні заяви військово-політичного керівництва країни-агресора Росії не вплинуть на готовність України боротися за свою свободу. "Ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю", – заявив він.