У Повітряних силах прокоментували, чи вдасться окупантам влаштувати в Україні "килимові бомбардування", як у Сирії

ППО України має у своєму розпорядженні можливості захистити повітряний простір від літаків окупантів і не допустити бомбардувань міст, переконаний Ігнат
Фото: EPA

Протиповітряна оборона України не підпускає російських літаків до повітряного простору країни для атак бомбами вільного падіння. "Сирійський сценарій" із килимовими бомбардуваннями міст російські окупанти в Україні змогли реалізувати лише у двох місцях, де не було ППО. Про це речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів 9 листопада в ефірі національного телемарафону, який транслював у YouTube телеканал "Рада".

Щоб здійснити "килимове бомбардування", російська авіація має дістатися вглиб України, але у ЗСУ є інструменти, щоб протидіяти цьому.

"Перш за все [Україна має] засоби ППО, які дозволяють не підпускати їх [літаки окупантів] для атак бомбами вільного падіння. Зараз Повітряні сили трохи на іншому рівні. Ми отримуємо західне озброєння, потроху посилюємо радянське ППО сучасними системами. Тому в українському небі їм [окупантам] не буде спокою", – заявив Ігнат.

Він уточнив, що Сирію росіяни бомбили боєприпасами вагою 200–500 кг, які скидали з літаків. В Україні такими бомбами окупанти атакували Маріуполь Донецької області та Ізюм Харківської області, де не було опору протиповітряної оборони.

"І вони [російські літаки] піднімалися доволі високо, де переносні зенітні ракетні комплекси не могли їх дістати", – додав Ігнат.

BBC News 7 листопада опублікувала звіт експертів лондонського аналітичного центру з оборони та безпеки RUSI. Документ закликає Захід не розслаблятися в питанні надання систем ППО для України. У звіті центру наголошували що Росія поставила командувачем своєї військової кампанії в Україні Сергія Суровікіна того самого генерала, який керував інтенсивними бомбардуваннями таких міст, як Алеппо.

Експерти наголошували: тільки тому, що Росія не змогла знищити українські зенітно-ракетні комплекси, її ВПС не повторили своєї стратегії в Сирії щодо перетворення великих частин міст на руїни. Поповнення запасів сил оборони України, стверджують у звіті, є невідкладною справою, щоб уникнути ймовірності повторення сирійського сценарію.

Контекст:

Українська влада неодноразово закликала союзників передати Україні системи ППО, щоб "закрити небо" від російських ракет і дронів. Німеччина, США, Норвегія та Іспанія вже передають Україні ракетні комплекси IRIS-TNASAMS та Aspide. Анонсовано постачання комплексів Hawk та Avenger.

Спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат 7 листопада розповів, із чого складається українська система ППО. За його словами, її створювали з усього, що є в України.