У разі надзвичайної ситуації на ЗАЕС потрібно буде евакуювати приблизно 300 тис. осіб із чотирьох областей – Міненерго
Він зазначив, що навчання пов'язані з імовірною загрозою витоку радіації на ЗАЕС.
"Ще торік був створений відповідний антикризовий штаб, і такі навчання також проводилися. Зараз ми проводимо повторно навчання з урахуванням тих недоліків, які були минулого разу. Ми відпрацювали різні сценарії, в тому числі й найкритичніший, коли розповсюдження радіації ширше. Загалом близько 300 тис. людей із чотирьох областей потрібно буде евакуювати", – сказав Власенко.
Він уточнив, що йдеться про 138 тис. жителів Запорізької області, 168 тис. – Дніпропетровської, 22 тис. – Херсонської й Миколаївської областей. За такого розвитку подій для евакуації використовуватимуть 20 поїздів (в одному поїзді приблизно 2000 осіб).
У разі реальної загрози в Запоріжжі розгорнуть три пункти деконтамінації (обмивання), організують 23 збірні пункти, куди приїжджатимуть люди із забрудненої зони. Загалом для евакуації залучать 107 автобусів.
Контекст:
Запорізька АЕС в Енергодарі Запорізької області перебуває під контролем російських окупантів із березня 2022 року.
Уранці 6 червня 2023 року оперативне командування "Південь" повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. Унаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, станцію відновити неможливо, заявила пресслужба "Укргідроенерго".
В "Енергоатомі" 6 червня поінформували, що підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС. Як пояснили в компанії, вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.
20 червня начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що окупанти замінували ставок-охолоджувач на ЗАЕС. Водночас у МАГАТЕ не побачили мін поблизу ставка-охолоджувача.
Президент України Володимир Зеленський заявив 22 червня, що країна-агресор РФ готує теракт на ЗАЕС із викидом радіації.