У Росії заявили про ризик атомної аварії на Запорізькій АЕС
За заявою Лихачова, упродовж вихідних на станції було щонайменше 30 прильотів.
"Б'ють по сховищу відпрацьованого ядерного палива, по спецкорпусу, по транспортних магістралях, пошкоджено резервні дизель-генератори", – сказав Лихачов.
Водночас нову резолюцію МАГАТЕ щодо ЗАЕС, яка закликає Росію вивести військових із Запорізької АЕС та "припинити всі дії" на українських ядерних об'єктах, Лихачов охарактеризував як "неприпустимий і неадекватний документ".
Контекст:
На початку березня найбільша атомна станція Європи – ЗАЕС – опинилася під окупацією російських військових і відтоді працює під їхнім контролем. Із серпня окупанти регулярно обстрілювали ЗАЕС та Енергодар, у зв'язку із чим станцію кілька разів повністю від'єднували від енергомережі. В "Енергоатомі" вважають, що Росія хоче перепід'єднати ЗАЕС до російської енергосистеми.
Периметр навколо станції заміновано, періодично на цих мінах підриваються дикі тварини, повідомляли в "Енергоатомі".
Також повідомляли, що співробітники станції зазнають тортур.
1 вересня на станції побувала делегація МАГАТЕ із 14 осіб. На ЗАЕС залишилися співробітники агентства.
Україна наполягає на виведенні російських окупантів зі станції. Президент Володимир Зеленський заявив, що поки на ЗАЕС перебувають російські солдати, "світ залишається на межі радіаційної катастрофи".
22 жовтня представники країн "Великої сімки" щодо непоширення ядерної зброї закликали Росію негайно повернути Україні повний контроль над атомною електростанцією.
Увечері 19-го й уранці 20 листопада поряд і на території Запорізької АЕС експерти МАГАТЕ зафіксували понад десяток вибухів. За їхніми даними, на майданчику ЗАЕС було пошкоджено деякі будівлі, системи й обладнання, але жодне з пошкоджень "поки не має критичного значення для ядерної безпеки та захисту".
Уранці 20 листопада український "Енергоатом" повідомив, що внаслідок численних російських обстрілів зафіксовано щонайменше 12 прильотів на майданчик окупованої Запорізької АЕС.