У Росії збираються змінити закон про "дискредитацію" окупантів: хочуть захистити не тільки регулярну армію, а й найманців
У Держдуму Росії подали поправки до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення, згідно з якими за "дискредитацію" російських військових, які воюють в Україні, може загрожувати до 15 років в'язниці. Про це повідомив у Telegram 1 березня спікер Держдуми В'ячеслав Володін.
Законодавча ініціатива має "захистити всіх" загарбників, які воюють в Україні.
Згідно з поправками, "будь-яке публічне поширення свідомо неправдивої інформації, а також публічні дії, спрямовані на дискредитацію збройних сил Російської Федерації, добровольчих формувань, організацій та осіб, які сприяють у виконанні покладених на ЗС РФ завдань, неприпустимі". Раніше у законі фігурували лише ЗС РФ.
Також поправки посилюють санкції за невиконання закону.
"Покарання порушникам загрожує суворе: штрафи до 5 млн руб. або в розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до п'яти років, або виправні чи примусові роботи до п'яти років, або позбавлення волі на строк до 15 років", – написав спікер.
Володін зазначив, що друге читання документа заплановано вже на 2 березня, а третє – підсумкове – 14 березня.
Контекст:
У Росії переслідують громадян за критику нападу РФ на Україну, а від ЗМІ, погрожуючи блокуванням, вимагають називати війну, яку розв'язала Росія, "спеціальною воєнною операцією" і використовувати винятково офіційні російські джерела під час її висвітлення.
4 березня 2022 року Держдума Росії ухвалила поправки до Кримінального кодексу, які посилюють відповідальність за поширення "фейків" про дії збройних сил РФ. Публічне поширення "свідомо неправдивої" (тобто такої, яка не відповідає російській пропаганді) інформації про збройні сили РФ карають штрафом до 1,5 млн руб. (170–365 тис. грн) або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо закон порушили "з використанням службового становища або за мотивами політичної чи ідеологічної ненависті", строк позбавлення волі може становити до 10 років, а якщо це спричинило тяжкі наслідки – до 15 років.