У російському військовому формуванні "Невський" дедалі більше окупантів хоче повернутися до РФ – Генштаб ЗСУ
Основні причини, як пояснили в Генштабі, – великі втрати живою силою під час боїв, несвоєчасне забезпечення окупантів боєприпасами, невизначеність зі строками поповнення особового складу підрозділів, які зазнали бойових втрат.
"Збільшується кількість бажаючих залишити свої підрозділи та вибути з районів ведення бойових дій до Російської Федерації", – ідеться в повідомленні.
"Іменні" добровольчі підрозділи почали створювати в регіонах Росії з кінця весни – початку літа 2022 року, писало видання "Бумага". До початку серпня сформували не менше ніж 40 схожих бойових підрозділів у 20 регіонах Росії, підрахував "Коммерсантъ". Зокрема, уряд Ленінградської області оголошував про набір в артилерійські дивізіони "Невський" і "Ладозький".
Формально добровольці підписують із міністерством оборони Росії договір на строк від кількох місяців і набувають офіційного статусу контрактників, виплати їм відрізняються залежно від регіону, писало в серпні "Радио Свобода". За даними джерела видання, загони формують за територіальною ознакою, бо так зручніше працювати з добровольцями.
"Радио Свобода" звернуло увагу, що Чечня почала створювати такі підрозділи з місцевих жителів задовго до повномасштабної війни, вони брали участь у бойових діях від перших днів російського вторгнення в Україну. 26 червня глава Чечні Рамзан Кадиров оголосив про формування чотирьох нових батальйонів для участі у війні в Україні – "Север-Ахмат", "Юг-Ахмат", "Запад-Ахмат" і "Восток-Ахмат".
Контекст:
Втрати російських військ в Україні з 24 лютого 2022 року до 19 квітня 2023 року становлять, за даними Генштабу ЗСУ, 183 750 одиниць особового складу, 3665 танків, 308 літаків, 293 вертольоти й тисячі одиниць іншої військової техніки.