У Швеції вкрали 100 камер контролю швидкості на дорогах. Такі самі виявлено на російських безпілотниках, збитих в Україні – ЗМІ
За інформацією Aftonbladet, лише за останні 24 години перед публікацією новини на трасі між містами Хофорс і Фалун було вкрадено щонайменше три камери контролю швидкості, ще дві було вкрадено в Хедемурі. Крадіжки наразі розслідує поліція.
За словами представників Шведського транспортного управління, у більшості випадків шафи камер розкривали, а потім витягали так звану вимірювальну касету. Це своєрідна коробка, в якій розміщено камеру, радар, спалах і процесор.
Схоже, злодії полюють саме на камеру, пише видання: коли представники відомства одного разу знайшли вкрадену коробку, з'ясували, що зловмисники забрали звідти лише фотоапарат.
Видання написало, що в раніше опублікованому українськими бійцями відео було показано збитий в Україні російський безпілотник "Орлан-10" і проаналізовано його конструкцію. У ньому, зокрема, виявили цифрову фотокамеру Canon – схожу на ті, які використовують на шведських дорогах у камерах автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.
Посилаючись на Міноборони України, Aftonbladet нагадало, що, незважаючи на відносно просту конструкцію (наприклад, замість бака для пального в "Орлані" використовують звичайну пластикову пляшку), окупанти успішно застосовують ці дрони для розвідки та визначення розташування позицій української оборони.
Служба державної безпеки Швеції (SÄPO) заявила, що їм відома інформація про "зв'язок між крадіжками на шведських дорогах та російськими безпілотниками".
"Але у нас немає можливості вдаватися в подробиці або говорити про нашу розвідувальну роботу", – підсумував прессекретар поліції безпеки Фредрік Гультгрен-Фріберг.
Незалежно від того, потрапляють ці камери надалі до Росії чи ні, для Шведської транспортної адміністрації це дороге задоволення. Заміна кожної камери контролю швидкості, зазначило Aftonbladet, коштує приблизно 250 тис. шведських крон (орієнтовно $22,2 тис.).
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У квітні росіян вигнали з північних областей, зараз бої відбуваються на сході та півдні країни.
Безпілотники різних типів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну активно застосовують і ЗСУ, і ЗС РФ для розвідки, коригування та безпосереднього завдання ударів. Починаючи з вересня, окупанти почали використовувати іранські дрони-камікадзе для ударів по цивільній інфраструктурі України. ЗСУ з початку війни (із 24 лютого), за даними Генштабу станом на 20 жовтня, знищили 1311 безпілотників ворога.