У Сєвєродонецьку окупанти винайшли ще один спосіб примусової мобілізації – ОВА
"У Сєвєродонецьку росіяни здогадалися примусово мобілізувати в чергах держустанов. Зокрема, при отриманні адміністративних чи банківських послуг", – повідомив Лисогор.
За словами голови ОВА, патрулі загарбників уже почали чергувати біля окупаційних установ.
Він додав, що в Сєвєродонецьку всі "адміністративні" й банківські послуги надають лише за наявності в людини російського паспорта, що автоматично дає змогу окупантам одразу забирати людей до військкоматів.
25 червня 2022 року стало відомо, що ЗСУ організовано вийшли із Сєвєродонецька й окупанти повністю захопили місто.
Із 5 жовтня у РФ вважають, що офіційно "приєднали" Луганську область до Росії. Таке рішення не визнали ні Україна, ні міжнародна спільнота.
У Луганській області деокупували 14 населених пунктів – це приблизно 5–7% від загальної території регіону, повідомляли в ОВА 22 червня 2023 року.
Контекст:
Про те, що Росія фактично проводить мобілізацію на окупованих територіях України, повідомляв речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник 3 листопада 2022 року. За його словами, росіяни проводять облави на чоловіків призовного віку, їх насильно доправляють у військкомати.
Генштаб ЗСУ 16 лютого 2023 року повідомляв, що в Маріуполі окупанти мобілізують безпритульних, а також осіб з алкогольною або наркотичною залежністю.
9 березня стало відомо, що РФ планує нову хвилю мобілізації на тимчасово захоплених територіях Луганської й Донецької областей. 22 березня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що росіяни розпочинають на окупованій території новий етап мобілізації.
Про підготовку російських окупантів до мобілізації місцевих жителів у тимчасово захопленому Криму Генштаб Збройних сил України повідомляв 26 січня. 14 березня ЦНС зазначав, що окупанти нарощують темпи мобілізації на півострові.