У США спрямували двох досвідчених українських пілотів. У ПС ЗСУ пояснили, що вони там роблять
За його словами, під час візиту українських пілотів до США оцінять, скільки потрібно часу для їхнього навчання керування сучасними винищувачами.
"Усі ці моменти враховуються, і будуть у подальшому зроблені кроки для того, щоб зрозуміти алгоритм дій: як ми діятимемо далі, де ми будемо навчати [пілотів ЗСУ], якщо буде прийнято рішення про [надання Україні] того чи іншого типу літака", – сказав він.
Ігнат зазначив, що наразі тривають консультації, українська сторона тісно співпрацює з партнерами на різних фронтах. За його словами, коли буде ухвалено рішення про надання того чи іншого виду літаків, стане зрозумілим, скільки пілотів і куди спрямують на навчання.
Речник ПС додав, що вивчають також питання навчання інженерно-авіаційного складу, який обслуговуватиме техніку. За його словами, на один літак можуть знадобитися десятки фахівців.
Міноборони вже працює над адаптацією аеродромів для нових літаків, оскільки ЗСУ в будь-якому разі потрібно заміняти старий парк авіатехніки, сказав Ігнат.
"Нам потрібні крила для того, щоб захистити країну. Нам потрібні літаки західного типу, сумісні з державами НАТО", – сказав він.
Контекст:
Україна закликає союзників надати їй бойові літаки західного типу від початку повномасштабної війни, обговорення питання у публічній площині активізувалося протягом останніх місяців. 20 січня президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом дати Україні винищувачі F-16 і далекобійні ракети. Глава МЗС Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання передання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".
Виступаючи перед британським парламентом 8 лютого, Зеленський висловив сподівання на створення коаліції, яка надасть Україні бойові літаки. Британський прем'єр-міністр Ріші Сунак попросив главу міноборони Бена Воллеса з'ясувати, які винищувачі Великобританія може передати Україні.
Сунак також оголосив про плани навчання українських пілотів, що зрештою дасть їм змогу літати на літаках, які відповідають стандартам НАТО.
На пресконференції у Брюсселі 9 лютого Зеленський розповів, що "почув від лідерів деяких держав у Європі" про готовність надавати Україні необхідну зброю, "зокрема літаки".
Глава Пентагону Ллойд Остін заявив 14 лютого за підсумками дев'ятого "Рамштайну", що в нього немає оголошень на тему передання Україні західних винищувачів. Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що Україна "точно матиме сучасні літаки".
22 лютого глава Офісу президента України Андрій Єрмак припустив, що Великобританія "може стати першою країною, яка розблокує постачання винищувачів Україні".