У тимчасово окупованому Скадовську підірвали автомобіль колаборанта Булюка
Про це повідомляють у Telegram міськради.
"О 12.30 автомобіль колаборанта вибухнув біля приватного будинку Віталія Булюка на вулиці Маріїнській. Віталій Булюк з пораненнями доставлений до однієї з лікарень Сімферополя [у тимчасово окупованому Криму]. Водій автомобіля загинув на місці. Ним виявився чоловік колаборантки Людмили Козлової", – ідеться у повідомленні.
Місцеві жителі розповіли у коментарі "Суспільному", що біля будинку Булюка, де стояв автомобіль, підірвали гранату.
За їхніми словами, від вибуху водій упав на кермо, а Булюк дістав поранення, але живий – був увесь у крові. Обох забрала "швидка", водночас російська поліція на місце вибуху не приїхала, зазначили очевидці події.
Поранення Булюка внаслідок підриву автомобіля підтвердила окупаційна влада регіону, його стан – середньої тяжкості, стабільне, пише російський "Інтерфакс".
У міськраді Скадовська проінформували, що після події кілька кварталів навколо будинку Булюка та центру міста було оточено.
"[Окупанти] проводять обшуки та перевірки документів. Місто закрили на в'їзд і на виїзд. На під'їздах до міста заблоковано весь транспорт – шкільні автобуси, таксі, приватні автомобілі", – ідеться у повідомленні.
Контекст:
Російські окупанти зайшли до Скадовська 9 березня, писало місцеве видання "Мост".
Депутат Херсонської обласної ради Булюк став заступником "голови" окупаційної адміністрації в області, екснардепа Володимира Сальдо.
У травні Булюку оголосили про підозру в держзраді, скоєній в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). За даними слідства, 16 березня він допомагав окупантам захопити будівлю однієї з міських рад на території області, переконував місцевих жителів не заважати окупантам роздавати так звану гуманітарну допомогу, а також надав окупантам інформацію про місцевого жителя, який захищав інтереси громади, після чого того незаконно затримали.
Окрім того, Булюка заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності. Як розповіли в Офісі генпрокурора, Булюк виступив з ініціативою розпочати "митне оформлення товарів" на Херсонській митниці, яку загарбники тимчасово взяли під свій контроль. Він також запропонував свою кандидатуру на посаду голови окупаційної "Херсонської митниці".
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні і сході країни. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України. У середині листопада ЗСУ деокупували правобережжя Херсонської області, включно з облцентром – Херсоном.