У тристоронній групі обговорили відкриття пропускних пунктів на Донбасі й допуск представників МАГАТЕ в ОРДЛО

Серед обговорюваних питань – відновлення ремонту газорозподільної станції в Мар'їнці
Фото: depositphotos.com
Українська делегація на засіданні ТКГ висловила стурбованість невирішеністю питання доступу на окуповані території представників Міжнародної агенції з атомної енергії.

3 лютого відбулося засідання тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба української делегації в ТКГ у Facebook.

Глави делегацій зібралися у форматі відеоконференції. Вони обговорювали питання продовження перемир'я й розблокування роботи деяких контрольно-пропускних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі.

Під час засідання українська делегація підкреслила, що уряд виконає основні технічні умови, необхідні для розблокування роботи пунктів "Щастя" й "Золоте". Ідеться про надання Україні автобусів-човників для перевезення громадян через лінію розмежування, а також про матеріальне й технічне забезпечення їхньої роботи.

Також обговорювали технічні умови відновлення ремонту газорозподільної станції в Мар'їнці.

Крім цього, Україна на засіданні висловила стурбованість невирішеністю питання доступу до окупованих територій представників Міжнародної агенції з атомної енергії. Організація попросила допуск наприкінці минулого року у зв'язку з потенційною екологічною катастрофою на Донбасі: бойовики анонсували затоплення шахти "Юнком", у якій за радянських часів проводили ядерний експеримент.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії ведуть між ЗСУ з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри пропоновані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участі представників України, Франції, Німеччини та Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" та "ЛНР".

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного й всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили відповідатимуть на ворожі обстріли й після того, як перемир'я набуде чинності.

Українська сторона регулярно повідомляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.