У водоймах Миколаївської області виявили холероподібний вібріон – МОЗ

У центрі при МОЗ радять не купатися у відкритих водоймах у Миколаївській області
Фото: mocdc.mk.ua
У водоймах Миколаївської області, яка зазнала підтоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС, виявили холероподібний вібріон, який може спричинити захворювання на гострі кишкові інфекції. Про це повідомив 18 червня Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб при Міністерстві охорони здоров'я.

Як уточнили в центрі, за результатами проведених досліджень холерного вібріона у воді не виявили, але виявили холероподібний вібріон (який є маркером імовірної наявності холерного вібріона) у таких місцях:

  • річка Інгулець – місто Снігурівка;
  • Бузький лиман – пляж "Чайка", рекреаційна зона "Намив" у місті Миколаєві;
  • річка Інгул – місто Миколаїв, Дніпро-Бузький лиман.

"За мікробіологічними показниками лактозопозитивна кишкова паличка (за допустимого рівня 5 тис. од.) становить в річці Інгулець – 240 млн, у Дніпро-Бузькому лимані – 6,2 тис. –13 тис... У Дніпро-Бузькому лимані відмічається перевищення граничнодопустимих концентрацій по аміаку", – додали в центрі.

Також повідомляють, що нафтопродуктів і пестицидів у дібраних для дослідження пробах немає.

Щоб запобігти гострим кишковим інфекціям, у центрі рекомендують не пити води з відкритих водойм і не купатися в них, не вживати річкової риби (зокрема в'яленої, слабосолоної, копченої), дотримуватися правил особистої гігієни й обробляти руки антисептичними засобами.

19 червня голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що Миколаївську область уже не підтоплено. Щодо епідемічної ситуації він додав, що до наслідку паводка додалася "сезонна історія" і торік "такі самі показники були плюс-мінус без підтоплення".

Контекст:

6 червня війська РФ уночі підірвали Каховську ГЕС. В "Укргідроенерго" заявили, що станцію неможливо відновити. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків. Від повені постраждала переважно Херсонська область і частково – Миколаївська.

Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції вже становить понад €1,5 млрд, заявили 12 червня в Херсонській ОВА.

Після підриву ГЕС до одеського узбережжя прибиває уламки будинків, сміття, тварин, а також міни. Також, за даними екологів, у Чорному морі починається мор риби.

В Одесі санітарні служби виявили у воді збудників інфекційних хвороб, повідомила 17 червня Одеська міська рада. Також у воді зафіксували перевищення норм вмісту забруднювальних речовин і різке падіння солоності.