У Житомирській області затримали агента ФСБ, він фотографував військові об'єкти – СБУ
В Офісі генпрокурора уточнили, що це житель Бердичева. За даними слідства, він із січня до квітня 2021 року в корисливих цілях вступив у злочинну змову із представником ФСБ Росії.
"Діючи під конспіративним псевдонімом, він отримував і виконував завдання, що завдають шкоди обороноздатності і державній безпеці України. Зокрема, він фотографував територію, будівлі військових об'єктів, автотранспорт, розташування камер відеоспостереження і "сліпих зон", систему охорони, а також збирав приватну інформацію про військовослужбовців та їхні родини. Незаконно здобуті відомості, за які йому пообіцяли грошову винагороду, передавав різними видами зв'язку", – ідеться в релізі.
Чоловіка вже повідомили про підозру у держзраді, підкреслили у СБУ. Удома в підозрюваного провели обшук, під час якого виявили засоби зв'язку із представниками ФСБ і документи, що свідчать про незаконну діяльність.
Передання спецслужбі країни-агресора інформації, яку збирав підозрюваний, загрожує національній безпеці України у сфері оборони, а також становить загрозу життю і здоров'ю військовослужбовців ЗСУ та членів їхніх сімей, підкреслили у СБУ.
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. людей.
На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що супротивник веде снайперський вогонь. 1 квітня в Офісі президента України повідомили, що від початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів. Після загострення ситуації на Донбасі протягом 2021 року загинуло понад 30 українських військових.
Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ й очевидці почали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку у Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною.
30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави". Українська розвідка заявила, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території завдяки введенню регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.