У ЗСУ розповіли, які хитрощі використовують окупанти, щоб виявити слабкі місця в українській системі ППО
Російські військові постійно змінюють тактику й шукають слабкі місця в українській системі протиповітряної оборони. Про це написав 13 червня The Economist із посиланням на слова українських офіцерів ППО.
Росіяни змушені шукати нові способи подолати українську систему ППО зокрема тому, що здійснюють дорогі ракетні атаки, не добиваючись ефекту, сказав у коментарі виданню командувач повітряного командування "Центр" Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.
За його словами, деякі ракети, які застосовує Росія, коштують приблизно $10 млн, і коли "шість, вісім, 10 із них" не досягають цілей, перед керівництвом окупантів "постають складні питання".
Тому росіяни намагаються вигадувати хитру тактику. Наприклад, пише The Economist, під час одного з денних штурмів Києва наприкінці травня столицю атакували з усіх напрямків із використанням безпілотників і крилатих ракет Х-101, запрограмованих на "звивисті повороти" до своїх цілей.
У російський підхід до ракетних і дронових ударів входить зміна часу і траєкторій атаки, щоб уникнути радіолокаційного стеження, зазначає видання.
Як один із прийомів, як розповіли українські військові, окупанти застосовують запуск десятків ракет і дронів по одному коридору атаки з розрахунку на те, що у місцевих мобільних і зенітних підрозділів закінчаться боєприпаси.
Ще один прийом, додає The Economist, полягає у запуску дронів-камікадзе на максимальній висоті, а потім вимиканні їхніх двигунів на фінальній ділянці траєкторії. Це робить їх менш помітними перед тим, як безпілотники почнуть пікірувати до призначених цілей.
Контекст:
У травні – червні російські окупанти стали активніше завдавати по Україні масованих ракетних ударів та ударів за допомогою дронів-камікадзе. Зокрема, у травні окупанти атакували Київ 17 разів і продовжили атаки у червні.
Російські окупанти випустили по Україні приблизно 1160 ударних безпілотників Shahed-136/131, майже 900 із них було збито. Про це розповів президент України Володимир Зеленський 24 травня. Відтоді були нові запуски дронів-камікадзе.
Лише протягом травня 2023 року Росія запустила понад 300 іранських безпілотників для ударів по території України. Про це 5 червня повідомило міністерство оборони Великобританії, посилаючись на дані розвідки.
Сили протиповітряної оборони знищили у повітряному просторі над Києвом у травні 2023 року сім аеробалістичних ракет "Кинджал", 13 балістичних ракет "Іскандер", 65 крилатих ракет Х-101, Х-555 і "Калібр" та 169 безпілотників, заявили у Київській міській адміністрації.
Наймасовішу атаку в червні окупанти здійснили вночі 6 червня. За даними Повітряних сил ЗСУ, було збито всі 35 російських ракет.
Командир 96-ї зенітної ракетної бригади повітряного командування "Центр" ЗСУ Сергій Яременко 15 червня розповів, що ЗРК Patriot за місяць роботи знищив понад 80 повітряних цілей окупантів. Яременко додав, що 16 травня під час атаки окупанти майже одночасно застосували 16 балістичних ракет, більшість із них летіли прицільно на ЗРК Patriot. Усі цілі було знищено.
Сили ППО України в червні знищили 74% від застосованих окупантами крилатих ракет і майже 60% ударних БПЛА, повідомили в Генштабі ЗСУ 15 червня.
16 червня окупанти знову спробували завдати удару по Києву з використанням ракет "Кинджал". Було знищено всі шість "Кинджалів", а також усі шість крилатих ракет морського базування "Калібр" і два розвідувальні безпілотники окупантів, повідомили у ПС ЗСУ.