Учасники блокади непідконтрольної території Донбасу діють синхронно з терористами – міністр
Активісти, які блокують залізничне сполучення з непідконтрольними районами Донбасу, своїми діями допомагають сепаратистам відібрати в України промислові підприємства, заявив міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.
Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш називає блокаду непідконтрольної території "ножем у спину політично-дипломатичному процесу" та вважає це допомогою терористам.
Про це заявив Вадим Черниш в ефірі "Радіо Свобода".
"Це синхронні дії з тими, хто хотів відібрати у нас промислові галузі на непідконтрольній території, хто блокував їхню роботу раніше. Ця синхронність викликає низку запитань",– сказав Черниш.
За його словами, українська делегація в Мінську боролася за те, щоб Україна зберегла контроль над важливими для економіки підприємствами, і це вдалося. Люди ж, які зараз блокують переміщення товарів, ставлять під загрозу дипломатичні здобутки української сторони, додав міністр.
"Усі міжнародні партнери, зокрема Росія, погодилися, що Україна збереже контроль над частиною важливих складових економіки усієї України. Було нелегко. Ви пам'ятаєте, як дорогу перекривали працівники залізниці, і тоді гостро постало питання про так звану націоналізацію. Ми знайшли механізми, як зберегти контроль над залізницею. Те ж стосується металургійної, вугільної галузей, енергетики",– стверджує Черниш.
Нинішню блокаду непідконтрольної території Черниш назвав "ножем у спину політично-дипломатичному процесу".
Він також нагадав, що території Донбасу, попри бойові дії, мають загальне водо- та електропостачання, тому блокада якоїсь однієї частини неможлива.
"Якщо хтось заблокував би водопостачання Донецька, то він автоматично заблокував би Маріуполь. Луганська ТЕЦ отримує вугілля з непідконтрольної території, але вона є джерелом електропостачання для усієї області. Усі кажуть, що відновили електропостачання Авдіївки, але відновили з непідконтрольної території. Саме тому наші бригади заходили до буферної зони, щоб відремонтувати лінії електропередач",– розповів Черниш.
Із грудня минулого року активісти розпочали товарну блокаду окупованих районів Донбасу. Блокада зокрема розповсюджується на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи.
У зв'язку з блокадою припинилися поставки вугілля антрацитної групи із шахт, що розташовані на окупованих територіях. Через це 15 лютого Кабмін запровадив надзвичайні заходи в енергетичній системі України.