Учасники ТКГ домовилися про спільне з представником ОБСЄ патрулювання біля селища Шуми
Учасники тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 9 вересня провели позачергове засідання у форматі відеоконференції. Про це повідомили в Офісі президента України.
Учасники тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі домовилися про спільне патрулювання в районі селища Шуми Донецької області за участю представника координатора від ОБСЄ. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні ТКГ 9 вересня, яке відбулося у форматі відеоконференції, повідомила пресслужба Офісу президента України.
Українська сторона забезпечить питання логістики і гарантії безпеки всім учасникам інспекції, зазначили в ОП.
"Сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами. Із цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках Нормандського формату, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу та виконанню досягнутих домовленостей", – сказав голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук.
За інформацією ОП, ОБСЄ підтвердила неспроможність звинувачень на адресу Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми в період із 5 липня до 2 вересня.
"Це факт, викладений у нашому звіті від 5 вересня", – зазначив глава моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.
22 липня 2020 року тристороння контактна група узгодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили на Донбасі будуть відповідати на ворожі обстріли й після набуття перемир'ям чинності.
За словами начальника Генштабу – головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака, режим припинення вогню виконують з обох боків, поодинокі випадки його порушення не мають системного характеру.
26 серпня у штабі ООС повідомили, що протягом першого місяця режиму повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі в лавах українських військових немає бойових утрат і поранень.
5 вересня ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін висунув вимогу, щоб із 8.00 7 вересня українські військові звільнили укріплені позиції в районі населеного пункту Шуми, оскільки їх нібито встановлено "незаконно". За словами ватажка "ДНР", російсько-терористичні війська збираються обстріляти ці позиції.
Україна 6 вересня скликала екстрене засідання тристоронньої контактної групи через погрози Пушиліна.
Населений пункт Шуми Торецького району (недалеко від Горлівки) перейшов під повний контроль Об'єднаних сил улітку 2018 року.