В України є докази, що Білорусь бере участь у депортації українських дітей – Лубінець
"У нас є підтвердження того, що через територію Білорусі за безпосередньої участі влади Білорусі відбувалося як примусове переміщення українських дітей, цивільних заручників, так і військовополонених", – сказав він.
На конференції "UA: Війна. Недоспівана колискова", яку транслював офіс омбудсмена в YouTube, Лубінець зазначив, що країна-агресор Росія викрадає українських дітей із 2015 року. Ніхто не знає, де ці діти і що з ними сталося, сказав він.
Лубінець завив, що переміщення дітей з однієї етнічної групи до інших позначають як геноцид.
"Це те, що роблять російські військові із 2015 року. І ми кричимо на весь світ, ми благаємо весь світ: "Будь ласка, допоможіть нам захистити своє майбутнє, наших українських дітей", – сказав Лубінець.
Контекст:
Загалом, за даними державного порталу "Діти війни", станом на 31 травня з України депортовано щонайменше 19 501 дитину. Повернути вдалося лише 371.
Дитяча омбудсменка України Дар'я Герасимчук заявляла, що оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей. За словами президента України Володимира Зеленського, державі невідома доля 180 тис. українських дітей, які були на окупованій РФ території.
Генпрокурор України Андрій Костін заявляв на зустрічі з комісаркою Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, що українських дітей вивозять як на територію Росії, так і на територію Білорусі. За інформацією білоруської опозиції, на територію Білорусі вивезли понад 2 тис. українських дітей, включно із сиротами віком від шести до 15 років, у так звані табори відпочинку й санаторії. Опозиції відомо про чотири місця, де в Білорусі перебувають українські діти.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й уповноваженої при президенті РФ із прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей названо геноцидом.