Україна має намір презентувати свій мирний план ближче до роковин вторгнення Росії – ЗМІ
Про це 22 грудня написала The Wall Street Journal.
Зазначають, що серед розмов про війну та зброю президент Зеленський "мав надію на переговори".
За словами європейських та українських дипломатів, команда Зеленського наразі опрацьовує мирний план і планує презентувати свої ідеї в першу річницю вторгнення Росії 24 лютого 2023 року або близько до цієї дати.
Водночас офіційні представники США, України й НАТО заявили, що переговорна позиція Києва на будь-яких можливих переговорах залежатиме від ситуації на полі бою, оскільки Україна, ймовірно, вимагатиме від Росії значних поступок, зазначила WSJ.
Тому Україна хоче підготуватися до потенційних мирних переговорів "завдяки досягненню воєнних перемог", ідеться у статті.
Зеленський заявляв 18 грудня, що Україна вже готує цієї зими спеціальний "саміт для миру". "Українська формула миру – це 10 чітких пунктів, які здатні створити нову архітектуру безпеки – глобально важливу. Те, що поверне свободу всій нашій українській землі", – наголосив президент.
На пресконференції за підсумками зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні 21 грудня Зеленський висловив думку, що справедливого миру для України в несправедливій війні, розв'язаній Росією, немає. Зі свого боку Байден зазначив, що умови справедливого для України миру формуватимуться на полі бою.
Ініціативу України про справедливий мир готовий підтримати ЄС.
Контекст:
15 листопада на саміті G20 Зеленський презентував українську формулу миру, у яку входить 10 пунктів. Вона передбачає координацію міжнародних зусиль щодо встановлення ядерної, енергетичної та продовольчої безпеки. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
"Це зараз одне з ключових завдань нашої держави – залучити світ до конкретної реалізації пунктів формули миру", – сказав Зеленський 9 грудня. За його словами, Україна відчуває підтримку щодо притягнення Росії до відповідальності за агресію як від держав, так і від міжнародних організацій та правозахисних інституцій.