Україна має отримати більше важкого озброєння – генсек НАТО перед "Рамштайн-3"

Столтенберг: Не можна передбачити, коли ця війна закінчиться, але ми маємо бути готовими давати допомогу тривалий час
Фото: ЕРА
Надання Україні важкого озброєння входить до порядку денного третьої зустрічі контактної групи військової допомоги Україні "Рамштайн", яка відбудеться 15 червня у Брюсселі. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Гаазі, звукозапис оприлюднено на сайті Альянсу, переклад публікує "Укрінформ".

"Україна має отримати більше важкого озброєння. Союзники по НАТО і партнери вже надали таку зброю, тепер потрібно нарощувати зусилля", сказав він.

За його словами, країни Північноатлантичного блоку з 2014 року надають допомогу Україні, проводячи навчання та постачання обладнання.

"Але ми маємо бути готовими до довгого продовження. Не можна передбачити, як ця війна завершиться, але ми маємо бути готовими давати допомогу тривалий час, і це буде обговорюватися у Брюсселі", наголосив він.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте також повідомив на пресконференції, що завершуються тренування українських екіпажів для 12 самохідних гаубиць, які його країна разом із Німеччиною готові передати Україні.

"Дуже важливо, щоб Росія програла цю війну. Оскільки ми не можемо мати прямої конфронтації з використанням літаків або військ НАТО проти РФ, ми маємо забезпечити, щоб Україна мала доступ до всіх необхідних видів озброєння", наголосив Рютте.

Контекст:

15 червня у Брюсселі відбудеться третя зустріч у штаб-квартирі НАТО в межах контактної групи з підтримки України. Про це повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов.

Перша зустріч відбулася 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині. Міністр оборони України Олексій Резніков передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні.

Друга зустріч відбулася 23 травня, її провели в онлайн-форматі, участь у ній узяло понад 40 країн. За її підсумками міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що військову допомогу Україні вирішило надати 20 держав.