Україна, Німеччина і Франція домовилися про вироблення дорожньої карти на основі "Плану спільних кроків" щодо Донбасу – Офіс президента
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустріч із політичними радниками лідерів країн "Нормандської четвірки".
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак 13 листопада обговорив ситуацію на Донбасі з політичними радниками лідерів Франції та Німеччини у форматі відеоконференції. Про це повідомила пресслужба президента.
Зовнішньополітичний радник канцлерки ФРН Ян Гекер наголосив на прогресі української сторони, зокрема відкритті двох нових КПВВ у Луганській області, ідеться в повідомленні.
Єрмак розповів радникам лідерів країн "Нормандської четвірки" про "План спільних кроків", який підготувала українська сторона у тристоронній контактній групі.
"Ми розглядаємо цей документ як такий, що стосується імплементації Мінських домовленостей у роботі ТКГ. Цей документ є результатом усіх важливих напрацювань як у нормандському форматі в минулому, так і в роботі ТКГ. Я вважаю, що у разі знаходження порозуміння цей "План спільних кроків" може дійсно стати основою великої дорожньої карти, яку ми можемо прийняти на рівні нормандського формату", – зазначив глава ОПУ.
За інформацією пресслужби, учасники зустрічі домовилися продовжити консультації щодо вироблення єдиної дорожньої карти на основі "Плану спільних кроків". Україна підтримала пропозицію Німеччини організувати роботу експертних груп радників лідерів країн – учасниць нормандського формату для прискорення цього процесу.
Єрмак підкреслив, що представники України готові наступного тижня бути в Берліні для продовження роботи над документом.
Під час переговорів тристоронньої контактної групи 21 жовтня російська сторона висунула нову пропозицію українській делегації – створити нову покрокову карту роботи групи на багато років наперед. Про це розповів перший президент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.
Кравчук 5 листопада оприлюднив головні тези "Плану спільних кроків". У документі передбачили завершення війни на Донбасі до кінця 2020-го і проведення там місцевих виборів до 31 березня 2021 року; створення в ОРДЛО вільної економічної зони на 30 років; скасування указів президента РФ Володимира Путіна, які є прямим втручанням у життя окупованого регіону (зокрема про спрощення порядку видавання громадянства РФ). Саміт "Нормандської четвірки" має відбутися до кінця 2020 року, обмін утримуваними особами та збільшення контингенту СММ ОБСЄ на Донбасі – до середини грудня, ідеться у плані.
Пропонований Україною "План спільних кроків" не є заміною того, що вже зроблено за шість років роботи нормандського формату і ТКГ, говорив Кравчук. "Це документ, який відповідає реаліям і тому, що зроблено, а з його допомогою ми хочемо доповнити або уточнити ті питання, які не знайшли широкого, точного і конкретного втілення в попередніх документах", – вважає він.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).