Україна отримала першу партію генераторів від Азербайджану
Перша партія обладнання з Азербайджану вагою понад 52 тонни складається із 45 силових трансформаторів і п'яти електростанцій резервного живлення різної потужності. Загальна вартість становить понад $800 тис. Найближчим часом планують доправлення другої партії.
Вантаж доправлять операторам систем розподілу, зокрема Миколаївської, Сумської, Херсонської, Харківської, Запорізької, Чернігівської областей і генерувальним компаніям, повідомили у Міненерго.
"Маю честь вручити першу партію чергової гуманітарної допомоги, яку Азербайджан надав у відповідь на запити від України. Енергетичне обладнання надане з метою безперебійного забезпечення електроенергією постраждалих територій України. Користуючись нагодою, бажаю якнайшвидшого миру та процвітання дружньому народу України", – сказав тимчасовий повірений у справах посольства Азербайджану в Україні Сабір Рзаєв, який особисто зустрів вантаж в Україні.
Міністр енергетики України Герман Галущенко подякував Азербайджану й особисто міністру енергетики Парвізу Шахбазову за швидку реакцію на прохання України і допомогу енергетичному сектору України.
Контекст:
Від початку жовтня російські окупанти масово атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні ввели тимчасові вимкнення світла.
Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго. Після цього 5-го й 10 грудня були нові великі атаки, які пошкодили українські енергооб'єкти.
Обстрілами було значно пошкоджено приблизно 50% об'єктів української енергетичної інфраструктури, повідомили на початку грудня в уряді. За даними Міненерго, російськими ракетами уражено всі теплові електростанції (ТЕС).
16 грудня у першій половині дня РФ завдала масованого ракетного удару по Україні. Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні повідомив про 74 випущені крилаті ракети, 60 із яких збили ЗСУ. Також окупанти обстрілювали Україну ракетами С-300.
Є влучання в енергооб'єкти на сході та півдні країни, повідомили у Міненерго. За даними Генштабу ЗСУ, було уражено енергоінфраструктуру й житлові будинки у п'яти областях. По всій Україні ввели аварійні вимкнення світла. Після ракетного удару частину регіонів і міст було повністю знеструмлено.