Україна перехоплює стратегічну ініціативу в армії РФ – Інститут вивчення війни

На думку аналітиків, Україна вперше від початку повномасштабної війни може почати активно формувати перебіг війни
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Україна, імовірно, перехоплює стратегічну ініціативу у війні та змушує Росію перерозподіляти сили й змінювати пріоритети зусиль у відповідь на українські контрнаступальні операції. Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни від 4 серпня.

Російські сили все частіше перекидають особовий склад і техніку в Херсонську та Запорізьку області, жертвуючи захопленням Слов'янська та Сіверська, які вони, схоже, покинули, зазначає інститут. Окупанти також передислокують військову техніку, зокрема артилерію та авіацію, до Криму з інших регіонів України.

Аналітики зазначають, що російські сили раніше вже відводили або припиняли наступальні операції на Харків і на південному напрямку, щоб зробити пріоритетним захоплення Луганської області. Однак тоді вони зробили це з власної ініціативи, зважаючи на мінливі пріоритети їхніх командирів.

Тепер росіяни реагують на загрозу українського контрнаступу в Херсонській області, а не свідомо обирають цілі, на яких зосередити свої зусилля.

"Навіть після того, як українські війська відбили спробу Росії захопити Київ на початку війни, росіяни змогли вільно зосередити свої операції на сході. Підготовка України до контрнаступу в Херсоні та початкові операції цього контрнаступу в поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом, мабуть, уперше дають Україні змогу розпочати активно формувати перебіг війни", – упевнені аналітики.

Контекст:

Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомляло 28 травня, що українські військові перейшли в контрнаступ на півдні. Просування військ у цьому регіоні відбувається повільно, але впевнено, розповіли в командуванні 11 липня.

Звільнення Херсона президент України Володимир Зеленський називав головною метою ЗСУ на півдні. "Південь ми нікому не віддамо, усе своє повернемо, і море буде українським та безпечним", – заявив він 19 червня. Жителів Херсонської області українська влада неодноразово закликала виїхати з тимчасово окупованих територій або підготувати укриття напередодні контрнаступу ЗСУ.

Станом на 2 серпня в Херсонській області ЗСУ звільнили вже 53 населені пункти.