Україна провела перше засідання фінансового "Рамштайну" – Шмигаль

Шмигаль провів засідання фінансової координаційної платформи донорів
Фото: Денис Шмигаль Прем'єр-міністр України / Telegram
26 січня відбулося перше засідання фінансової координаційної платформи донорів за участю міністрів країн – партнерів України. Про це в Telegram повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він назвав засідання фінансовим "Рамштайном". Координаційну платформу донорів ініціював президент України Володимир Зеленський.

Серед завдань платформи – забезпечення "прогнозованої й ритмічної" бюджетної підтримки 2023 року, заявив глава уряду.

"Маємо €18 млрд від ЄС і майже $10 млрд від США. Розраховуємо профінансувати різницю дефіциту з допомогою МВФ", – зазначив Шмигаль.

Також у межах фінансового "Рамштайну" необхідно спланувати й забезпечити початок відновлення України, ідеться в повідомленні. Для цього уряд визначив чотири пріоритети, наголосив Шмигаль, – відновлення енергетики, гуманітарне розмінування, відбудова житла, критичної й соціальної інфраструктури.

Крім того, необхідно координувати фінансові інструменти підтримки економіки і приватного сектору (страхування воєнних ризиків, державно-приватне партнерство, допомога у фінансуванні проєктів підтримки малого бізнесу), ідеться в повідомленні.

"Вдячний союзникам за підтримку України й допомогу в пошуку нових дієвих форм солідарності з нашою державою", – написав Шмигаль.

Контекст:

Шмигаль анонсував створення фінансового "Рамштайну" на засіданні Кабінету Міністрів України 24 січня. За його словами, він діятиме за трьома основними напрямами: короткострокова й довгострокова підтримка України, міжнародне фінансування й координація реформ і розвитку приватного сектору.

Шмигаль зазначав, що у форматі фінансового "Рамштайну" співпрацюватимуть країни ЄС і G7, МВФ, Європейський інвестиційний банк, ЄБРР, Організація економічного співробітництва.

За словами прем'єр-міністра, мінімальні потреби України в коштах $38 млрд для фінансування дефіциту бюджету та $17 млрд на першочергове відновлення.