Україна разом із полоненими повернула додому відомого пса з "Азовсталі"

Україні вдалося повернути собаку, якого вкрали окупанти
Скріншот: uanimals.official / Instagram
Під час обміну полоненими Росія віддала  пса, що належав захисниці "Азовсталі", якого окупанти у неї відібрали. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram 31 грудня.

"Також повертаємо відомого песика з "Азовсталі", – написав він і опублікував фотографію пса.

Після взяття в полон захисників Маріуполя, які були на заводі "Азовсталь", окупанти забрали в української військовослужбовиці її пітбуля на ім'я Адік, повідомляла організація UAnimals.

Пізніше російські пропагандисти виклали відео, на якому передали вкраденого собаку главі Чечні Рамзану Кадирову як трофей.

Переглянути цей допис до Instagram

Допис, розповсюджень UAnimals (@uanimals.official)

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби й обстрілювати. Із початку березня Маріуполь був у блокаді, із другої половини травня – у повній окупації. Оборона міста тривала 86 днів.

На заводі "Азовсталь" до середини травня були українські захисники – бійці Національної гвардії, зокрема полк "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники і поліцейські. На той момент окупанти захопили майже всю територію Маріуполя і регулярно штурмували "Азовсталь", обстрілювали підприємство й скидали на нього авіабомби.

16 травня президент України Володимир Зеленський і Генеральний штаб Збройних сил України повідомили, що з "Азовсталі" почали евакуацію українських військовослужбовців, зокрема тяжкопоранених. Станом на кінець жовтня, за інформацією начальника штабу "Азову" Богдана Кротевича (Тавра), у полоні було приблизно 2 тис. захисників Маріуполя, зокрема 700 азовців.

Частина захисників Маріуполя вже повернулася з полону, серед них – п'ятеро керівників гарнізону. За умовами обміну, керівники гарнізону мають залишатися в Туреччині до кінця війни.

31 грудня відбувся черговий обмін полоненими, під час якого Україні вдалося повернути додому 140 осіб, серед них були й захисники Маріуполя.