Україна створила мережу диверсантів у РФ, які влаштовують атаки безпілотниками – CNN

За даними розвідки, Україна передає диверсантам у РФ дрони свого виробництва
Фото: depositphotos.com
Україна створила всередині Росії мережу агентів і прибічників, які займаються диверсіями проти російських цілей. Про це 4 червня повідомляє CNN із посиланням на джерела в американській розвідці.

Посадовці вважають, що ці проукраїнські агенти всередині Росії здійснили атаку безпілотників проти Кремля на початку травня. За їхніми даними, безпілотники запускали з Росії, а не з території України.

За словами джерел, диверсійні осередки складаються із суміші проукраїнських прибічників та оперативників, добре навчених такого типу діям. Імовірно, Україна надала їм безпілотники українського виробництва. Водночас двоє американських посадовців заявили CNN, що немає жодних доказів того, що будь-яких ударів завдавали з використанням безпілотників, наданих США.

Чи були з ними пов'язані інші атаки безпілотників, здійснені останніми днями, зокрема атака на житловий район у Підмосков'ї та ще одна атака на нафтопереробні заводи на півдні Росії, невідомо.

Офіційні особи не можуть точно сказати, як Україні вдалося доправити безпілотники, але два джерела повідомили, що вона встановила добре відпрацьовані маршрути контрабанди. Через них можна доправляти дрони або їх компоненти в Росію, де їх можуть зібрати, ідеться в публікації.

Хто саме контролює ці операції, також незрозуміло, повідомили джерела. Посадовці вважають, що до цього причетні елементи розвідувальної спільноти України. За словами двох джерел, президент України Володимир Зеленський встановив загальні параметри того, що дозволено робити його службам розвідки й безпеки, але не кожна операція потребує його згоди.

Прессекретар голови Служби безпеки України в коментарі CNN припустив, що вибухи й удари безпілотників на території Росії триватимуть. Він наголосив, що Україна коментуватиме ці випадки лише після своєї перемоги.

Публічно високопосадовці США засудили удари всередині Росії, попередивши про ймовірність ескалації війни. Але у приватній розмові із CNN американські й західні офіційні особи заявили, що вони вважають транскордонні атаки розумною військовою стратегією, яка може відвернути російські ресурси на захист своєї власної території, доки Україна готується до великого контрнаступу.

Контекст:

Після того як 3 травня москвичі повідомили про вибухи в місті в районі Кремля, а адміністрація Путіна заявила про атаку з боку Києва з використанням двох безпілотників, у Москві заборонили польоти БПЛА.

Безпілотники, які атакували Кремль, помітили ще в Московській області, але обласні відомства та екстрені служби не зреагували, писали російські Telegram-канали.

Мер Москви Сергій Собянін заявив 30 травня, що столицю цієї країни атакували дрони о 8.21 за місцевим часом. За його твердженнями, постраждалих немає, у кількох будинках – незначні пошкодження. Пізніше він уточнив, що по медичну допомогу звернулося двоє людей. ЗМІ повідомили про кілька пошкоджених будівель у місті.

За даними Telegram-каналу Shot, у повітряній атаці на Москву використали понад 30 безпілотників: 19 із них нібито збили на підльоті до міста. Міністерство оборони країни-агресора стверджує, що БПЛА нібито було всього вісім і всі їх "уразили".

Колишній начальник зенітних ракетних військ командування спеціального призначення ВПС Росії Сергій Хатильов запропонував залучити пенсіонерів і ветеранів для запобігання атакам безпілотників.