Україна створює умови для обмеженого відходу з Бахмута – Інститут вивчення війни

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні і тривають уже сім місяців
Фото: EPA

Українські сили, імовірно, створюють умови для контрольованого виходу з бойових позицій в Бахмуті Донецької області. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають аналітики, кадри з геолокацією, опубліковані 3 березня, підтверджують, що українські війська зруйнували два важливі мости в районі Бахмута – один через річку Бахмутівка на північному сході міста й один на трасі Хромово-Бахмут на захід від Бахмута.

"Запобіжне руйнування мостів, імовірно, вказує на те, що українські війська можуть спробувати перешкодити пересуванню росіян у східній частині Бахмута й обмежити потенційні шляхи просування росіян із Бахмута на захід", – ідеться в повідомленні.

Водночас радник президента Олександр Роднянський заявляв 28 лютого, що українські сили можуть відступити з позицій у Бахмуті за потребою, нагадують в ІSW.

Роднянський також додав, що Україна зміцнила район на захід від Бахмута в такий спосіб, що навіть якщо українські війська почнуть відхід, російські сили не обов'язково зможуть швидко взяти все місто.

"Якщо українське військове командування визнає за необхідне піти з Бахмута, воно, імовірно, проведе обмежений і контрольований вихід з особливо складних ділянок східного Бахмута, судячи з українських заяв і повідомлень про дії української сторони", – зазначають у повідомленні.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні і тривають уже сім місяців, повідомили в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Для захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку, говорили в Генштабі.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

Утримання міста завдає Росії катастрофічних втрат, заявив начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов 22 лютого. Він розповідав, що Бахмут зруйновано і він непридатний для життя.

Ситуація в Бахмуті "вкрай напружена", повідомляв Сирський 28 лютого.

Українське військове командування не ухвалювало рішення про виведення військ із Бахмута, заявив 1 березня речник східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий.

У боях під Бахмутом російські окупанти втрачають усемеро більше військовослужбовців, ніж українські захисники, розповів секретар РНБО України Олексій Данілов.

Інститут вивчення війни (ISW) 2 березня звернув увагу, що російські окупанти змінили тактику бойових дій навколо Бахмута й зосередили зусилля на витискуванні ЗСУ з міста, тимчасово відмовившись від спроб його оточити.