Україна й Туреччина продовжать переговори про плавучі електростанції – Міненерго
"Плавучі електростанції – це можливість забезпечення генерацією регіону, це один з елементів децентралізації енергосистеми. Особливо це важливо в умовах, коли Росія продовжує щодня атакувати наші енергооб'єкти", – заявив Галущенко.
У пресслужбі зазначили, що українська й турецька сторони домовилися продовжити переговори щодо цього питання, "приділивши особливу увагу безпеці плавучих електростанцій і місцям їхнього розташування".
Турецька компанія Karpowership 27 січня підписала меморандум з "Енергетичною компанією України" про намір передати в Україну плавучі електростанції потужністю 500 МВт. У компанії зазначили, що електростанції зможуть забезпечити потреби в електроенергії для 1 млн домогосподарств. Їх можуть розмістити у портах Молдови та Румунії, через ці країни здійснюватимуть подання електроенергії у мережі України.
Контекст:
Росія завдала вже 14 масованих ракетних ударів по інфраструктурі України від початку осені 2022 року, ще 17 атак було здійснено із застосуванням дронів-камікадзе, зазначали в "Укренерго". У країні стали вводити тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб.
За даними уряду України станом на грудень, фактично 50% енергосистеми було пошкоджено або зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції і більшість ГЕС.
Російський ракетний бліцкриг на українську енергетику провалився і втратив сенс, енергосистема вистояла, заявила у лютому українська розвідка.