Україні треба знайти аналоги для понад 3 тис. одиниць комплектовання військової техніки із РФ – "Укроборонпром"

Стратегія розвитку українського ОПК передбачає цілковиту ліквідацію залежності від російського постачання
Фото: depositphotos.com
2014 року "Укроборонпром" залежав від постачання 12 тис. видів продукції із РФ, зараз таких залишилося 3 тис. Про це розповів директор із закупівель "Укроборонпрому" Роман Аврамов, повідомила пресслужба держконцерну 27 вересня.

"Станом на 2014 рік залежність підприємств концерну від комплектуючих російського виробництва складала понад 12 тис. номенклатур різних видів продукції. Однак упродовж 2014–2019 років завдяки активному залученню українських виробників, країн-партнерів і власних виробничих потужностей проведено заміну близько 4,5 тис. позицій номенклатур товарів, а у 2020-му – ще 1,5 тис.", – розповів Аврамов.

На сьогодні оприлюднений на сайті концерну перелік товарів, які підлягають імпортозаміщенню, складається з понад 3 тис. одиниць. Переважно йдеться про необхідність заміни товарів із груп мікро- і радіоелектроніки, спецсплавів і спеціальних матеріалів, підшипників, електроприладів, контрольно-вимірювальних приладів та інших компонентів.

У концерні зазначили, що стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу, затверджена президентом 20 серпня цього року, передбачає цілковиту ліквідацію залежності від постачання матеріалів, комплектовання, елементної бази, критичних технологій із Російської Федерації.

Потенційні постачальники комплектовання можуть подати заявку-пропозицію продукції, яка є аналогом російської, заповнивши анкету на сайті концерну. Протягом 2021 року в "Укроборонпром" звернулася низка вітчизняних і закордонних компаній зі США, Китаю, Австрії, додали в концерні.

Контекст:

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 18 червня затвердила стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу країни. Її презентував віцепрем'єр – міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. За його словами, стратегія передбачає виділення з держбюджету не менше як 0,5% ВВП щорічно на забезпечення розвитку оборонно-промислового комплексу.

20 серпня стратегію схвалив президент. Стратегію планують реалізувати за три етапи, вона розрахована до 2030 року.

У вересні РНБО ініціювала аудит військово-технічної співпраці України з іншими державами.