Україна веде переговори щодо обміну полоненими з Росією за формулою "всіх на всіх" – Буданов

Буданов сказав, що попередній обмін полоненими готували понад два місяці
Фото: gur.gov.ua
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов 28 вересня зустрівся у координаційному центрі з питань поводження з військовополоненими з родичами українських захисників. Про це пресслужба центру проінформувала у Telegram.

Буданов розповів сім'ям захисників, що робота стосовно обміну полоненими з Росією триває. Зокрема, зараз Україна веде переговори щодо обміну за формулою "всіх на всіх", сказав він.

За його словами, обмін полоненими, який відбувся 21 вересня, готували понад два місяці.

"Обмін військовополоненими – процес важкий, болючий, але обмін 21 числа відкриває нові можливості для нас. Усіх, хто повертається, держава забезпечує усім необхідним: від речей першої необхідності до реабілітації і відновлення", – додав Буданов.

Контекст:

21 вересня Україна і Росія провели наймасштабніший від моменту початку вторгнення РФ обмін полоненими. Із полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну, зокрема 10 іноземців. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких вдалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну.

Росії передали 55 російських військових і підозрюваного у держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників. Обмін відбувався на локаціях у кількох країнах, зокрема у Чернігівській області в Україні, Саудівській Аравії і Туреччині.

Командирів маріупольського гарнізону – командира "Азову" Дениса Прокопенка (Редіса), його заступника Святослава Паламаря (Калину), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського (Волину), командира 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Дениса Шлегу і командира роти "Азову" Олега Хоменка (Апіса) – обміняли в Анкарі. Згідно з домовленостями, вони залишаться у Туреччині до кінця війни і будуть там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана.

Усього за час повномасштабного вторгнення Україна під час обмінів звільнила з російського полону 802 своїх громадян, відбулося 20 обмінів.