Україна вимагає скликати Радбез ООН через ядерні погрози Путіна – МЗС

Великобританія, Китай, США та Франція як постійні члени Радбезу ООН несуть особливу відповідальність за недопущення використання ядерної зброї МЗС України
Фото: un.org
Україна ініціює позачергове скликання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй через рішення Росії розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, яку опублікували 26 березня.

Київ має намір вимагати ефективної протидії Кремлю, який шантажує Великобританію, Китай, США та Францію, ідеться у документі. Ці країни як постійні члени Радбезу ООН є особливо відповідальними за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї.

"Вимагаємо негайно скликати із цією метою позачергове засідання Ради Безпеки ООН", – написали в МЗС.

Там також звернулися до білоруського суспільства, закликаючи не допустити реалізації намірів Москви. Розгортання на території РБ ядерної зброї суперечить зобов'язанням РФ за договором про нерозповсюдження ядерної зброї, що ще більше перетворить цю країну на заручника Кремля і матиме катастрофічні наслідки для її майбутнього, вважають українські дипломати.

"Україна закликає всіх членів світового співтовариства довести до злочинного путінського режиму категоричну неприйнятність його чергових ядерних провокацій і вжити рішучих заходів із метою ефективного стримування та запобігання будь-якій можливості застосування державою-агресором ядерної зброї", – ідеться у заяві.

Контекст:

25 березня президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю телеканалу "Россия 24" заявив про те, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив його розгорнути у країні тактичну ядерну зброю. За словами Путіна, будівництво сховища на території РБ завершать до 1 липня.

Приводом для такого кроку, за словами президента РФ, стала заява Великобританії про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном. Після неї Путін сказав, що РФ "вимушена буде реагувати", якщо Великобританія доправить Україні такі снаряди.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська 25 березня написала у Twitter, що розміщення Росією тактичної ядерної зброї в Білорусі не тільки прямо порушує білоруську конституцію, а й робить Білорусь потенційною мішенню превентивних ударів або ударів у відповідь.

США, коментуючи рішення Москви й Мінська, заявили, що стежать за ситуацією, але поки не бачать жодних ознак того, що РФ планує застосувати ядерну зброю.