Україні варто готуватися до відбиття російської агресії одразу з трьох напрямків – Смешко

Смешко підкреслив, що Україна не має союзників
Фото: Політична партія "Сила і Честь" / Facebook
Росія може напасти на Україну з трьох боків, із Білорусі зокрема. Таку думку колишній голова Служби безпеки України Ігор Смешко висловив 12 вересня в ефірі телеканала "Україна 24".

"Фактично наш кордон є новою військовою небезпекою. Ми підковою вже оперезані. І не забувайте, що білоруська армія історично проходила вишкіл у Росії. Ми фактично вже в лещатах. На території Білорусі вже й так була створена військово-повітряна база, що має запасне озброєння для наступальних операцій на прибалтійському напрямку та українському. А зараз вже перейшло у площину спільних навчань і вдосконалення навичок як єдиного механізму", – сказав він.

Ексголова СБУ вважає, що в російсько-білоруських військових навчаннях "оборонного нічого немає, там усе наступальне".

"Негайно потрібно відпрацьовувати концепцію, яка конфігурація наших збройних сил буде в оборонній операції, якщо ми будемо атаковані з трьох напрямків цих лещат. Які у нас сили, якщо в нас союзників немає? Яка повинна бути глибоко ешелонована оборона? Потрібно готувати до цієї операції, щоб було завдано такої шкоди наступальним частинам, що довго продовжувати не змогли б", – пояснив Смешко.

За його словами, "завоювати та тримати під контролем найбільшу територію Європи з 40-мільйонним населенням для країни, де 140 млн населення і максимум 150 тис. підготовлених, – неможливо на довгу перспективу, це катастрофа".

"Але нам від цього не легше", – підкреслив Смешко.

Контекст:

У червні Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, заявляв, що населенню країни варто навчитися навичок поводження зі стрілецькою зброєю. "Хто гарантує, що ми не воюватимемо? Ні ти, ні я, ніхто не може гарантувати", – говорив він.

У липні Лукашенко заявляв про готовність розмістити в Білорусі "всі збройні сили [РФ] з усіма видами озброєнь", якщо це знадобиться для безпеки Білорусі та Росії, повідомляло БЕЛТА. Водночас він підкреслював, що зараз у цьому немає потреби.

1 вересня Лукашенко анонсував постачання літаків, вертольотів і "найважливішого" озброєння ППО із Російської Федерації.

9 вересня розпочали масштабні навчання "Захід 2021", в яких, окрім білоруських і російських військових, беруть участь бійці ЗС Вірменії, Індії, Казахстану, Киргизстану та Монголії. Навчання проводять на 10 полігонах у Росії, п'яти полігонах у Білорусі, а також у Балтійському морі. Через безпосередню близькість до кордонів про свою підвищену готовність і пильний нагляд за навчаннями заявили Україна, Польща і Литва.

Активна фаза навчань відбувається з 10-го до 16 вересня. Згідно з повідомленням міноборони РФ, у них братиме участь до 200 тис. осіб особового складу, приблизно 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, зокрема 290 танків, 240 знарядь, реактивних систем залпового вогню та мінометів, а також до 15 кораблів.

На навчаннях відпрацьовують сценарій "розв'язання агресії проти Союзної держави" Росії та Білорусі.