Українська делегація вже вилетіла до Стамбула для переговорів із РФ – Арахамія

Арахамія: Ухвалили рішення, що всі прибувають, розміщуються, а завтра з 10.00 стартуємо в переговорах
Фото: sluga-narodu.com
Українська делегація перебуває на шляху до Стамбула, де відбудеться черговий раунд українсько-російських переговорів. Про це 28 березня агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Ми поки що перебуваємо в дорозі. У нас через логістичні труднощі прибуття очікується досить пізно, напевно, дуже пізно. Вони теж вилетіли пів години тому, теж прибудуть десь близько 21.00, тому ухвалили рішення, що всі прибувають, розміщуються, і завтра з 10.00 стартуємо в переговорах", – сказав Арахамія.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що черговий раунд переговорів між Україною та РФ розпочнеться 28 березня в Туреччині.

Сьогодні спікерка парламентської фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук проінформувала, що початок переговорів змістився в часі через логістичні проблеми.

Контекст:

Уже відбулися три очні раунди переговорів України з РФ, зараз зустрічі делегацій відбуваються у відеоформаті. "Дуже важкий і в'язкий переговорний процес. Наявні принципові суперечності. Але простір для компромісу точно є", – заявляв радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Сторони публічно не коментують подробиць переговорів. За словами радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича, це вимога низки конвенцій, зокрема Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Прессекретар президента Туреччини Реджепа Ердогана Ібрагім Калин повідомив, що в розмові з Ердоганом президент РФ Володимир Путін озвучив шість вимог до України: нейтралітет та відмова від майбутнього вступу до НАТО; демілітаризація та взаємне надання гарантій безпеки за австрійською моделлю; "денацифікація"; скасування "перешкод" для широкого вживання російської мови; визнання "ДНР" і "ЛНР"; визнання анексованого Криму територією Росії.

За словами Зеленського, пріоритети України на переговорах є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Він заявив, що Україна не обговорюватиме "денацифікації та демілітаризації". "Ми взагалі не сядемо за стіл, якщо говоритимемо про якусь "демілітаризацію", якусь "денацифікацію". Для мене це незрозумілі абсолютно речі", – сказав він.