"Українська правда" повідомила про "російський паспорт" ексзакупника Міноборони Лієва. Той відповів, що це фейк
ЗМІ звернувся до Лієва по коментар, той звернув увагу журналістів на те, що в документі його прізвище вказано з помилкою, а на фото – інша людина.
Видання зазначило, що інформацією про "російський паспорт" Лієв був шокований, і звернуло увагу, що на фото, яке отримали журналісти, видно: у паспорті вказано місто народження Москва, хоча це не так.
Лієв підкреслив, що в нього ніколи не було іншого громадянства, окрім українського, і що на набуття іншого громадянства він документів не подавав.
Незважаючи на ці обставини, стаття вийшла. Спочатку в ній було розміщено фото документа, наданого джерелами, в оновленій версії його немає.
Ці фото виклав у Facebook також журналіст "Української правди" Михайло Ткач, але зараз його пост недоступний.
Лієв пізніше прокоментував ситуацію, записавши відеозвернення. Він опублікував його в YouTube, заявивши, що інформація про паспорт – фейк.
"Російського паспорта у мене ніколи не було, бути не могло і, звичайно, немає", – заявив Лієв. Він звинуватив Ткача у хайпі. Лієв очікує на вибачення від "Української правди".
"Ткач приєднався до хайпу, який уже зашкодив українській обороноздатності. Дійсно зашкодив. Я звільнився. Я написав заяву про звільнення, і сьогоднішнім числом є наказ про моє звільнення. Я попросив про це міністра. Не те що я якась унікальна людина – людина як людина. Просто я виконував велику кількість завдань, програм вів, які треба тепер мати час, щоб передати – щоб інша людина їх взяла і повела. Це програми важливі", – сказав Лієв.
Він не став називати всі програми, пославшись на їхню секретність, але повідомив, що причетний до розроблення програми ударних дронів. За словами Лієва, після його звільнення вони будуть виконані, але сповільняться і Україна втратить кілька тижнів через це.
"Хто цей хайп підняв? Складно сказати, але це вже шкодить. Окрім того, це фізично загрожує мені і моїй сім'ї. Я за 10 хвилин отримав декілька погроз. Хлопці, які мої побратими, – повертаються зараз із "передка", які побачили фото – вони не придивляються, чи правильно написане моє прізвище на цьому фото, вони не придивляються, чи це я на цьому фото – [чоловік на знімку] трошки схожий, але трошки симпатичніший, – вони обіцяють розправитися з моєю сім'єю. Я на них не злий. Бо якщо б дійсно так сталося, що весь цей час мій побратим, як з'ясувалося, був громадянином Росії, то, можливо, і я б його сам би вбив. І ці хлопці довіряють "Українській правді". І я їй довіряю. Шановні журналісти, що, бляха, відбувається?" – обурився він.
Лієв назвав ситуацію "трешняком".
"Я із 2014 року доводив – не спеціально доводив, а просто реалізовував усе, щоб боротися з Росією. До 14-го року я вірив у те, що війни між Україною та Росією може не бути. Я думаю, що я не один у це вірив", – додав він.
Окрім того, ексзаступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін перевірив серію паспорта і з'ясував, що йдеться про підробку.
"У російських закордонних паспортів є трохи більше ніж дюжина варіантів серійних номерів. Ми маємо справу із серійним номером 51. Шляхом нескладних маніпуляцій із пошуку інформації ми бачимо, що паспорти із серією 51 видавали і видають органи МЗС Росії та консульські установи. Однак на фотографії паспорта нібито Лієва вказано, що паспорт видало МВС Росії", – підкреслив Золотухін у Facebook.
Контекст:
31 січня претензії до Лієва висунув глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він, зокрема, заявив про "російську належність" Лієва і висловив думку, що "висновок має бути виключно кадровим" і "стосуватися цей висновок має безпосередньо міністра".
"Блокував доступ ЗСУ до наших маяків, закликав "почути Крим", підтримував "референдум", а відтак і окупацію півострова. Усе це про людину, яку Резніков із літа призначив підписувати збройові контракти Міноборони. Як вам таке?" – написав Шабунін.
Лієв назвав нісенітницею звинувачення у "проросійськості" і підкреслив, що в період із 2014-го до 2022 року чотири рази успішно проходив спецперевірки з допуску до держтаємниці. Він розповів, що з перших днів вторгнення РФ захищав Київ, а "вже в березні та квітні організував і доставив 14 тис. тонн зброї в зони бойових дій".
1 лютого Лієв повідомив, що подав заяву про звільнення.