Українські банки залишаються прибутковими під час війни – НБУ

За даними Матузки, в Україні працює понад 85% відділень банків порівняно з 55% на початку березня
Фото: bank.gov.ua
З початку війни до 1 липня гривневі вклади приватних осіб в українських банках зросли більше ніж на 20%. Про це заступник голови Національного банку України Ярослав Матузка написав у колонці для "НВ Бізнес".

За його словами, побоювання щодо панічних відпливів коштів не реалізувалися, навпаки – банки досить успішно впоралися із викликами операційної діяльності, що виникли у перші місяці повномасштабної війни.

Загалом у країні, за даними регулятора, сьогодні працює понад 85% відділень великих банків порівняно з 55% станом на початок березня. Відділення відкривають за умови, що життю та здоров'ю клієнтів і працівників нічого не загрожує, написав Матузка.

Чистий прибуток українських банків за п'ять місяців 2022 року порівняно із минулим роком зріс більше ніж на 30%, наголосив заступник голови Нацбанку.

"Банківський сектор залишається операційно прибутковим, незважаючи на нижчі, внаслідок військових дій, темпи зростання операційних доходів", – зазначив він.

Він повідомив, що банки поступово почали визнавати погіршення якості кредитів, спричинене війною. Майже третину кредитного портфеля (27,6%) визнано "непрацюючим".

Але, за оцінками НБУ, більшість банків мають достатній капітал, щоб покрити ці ризики.

Контекст:

Перед відкритим вторгненням російських військ в Україну банківську систему готували до роботи у надзвичайних ситуаціях. Про це перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила "24 каналу" в інтерв'ю, яке опублікували 17 червня. "Ми готувалися з 2015 року. Війна у нас у країні розпочалася ще в 2014 році, й після відносної нормалізації ситуації в 2015 році ми почали готувати усі необхідні внутрішні документи і процеси для того, щоб мати змогу працювати у разі погіршення ситуації", – сказала вона.