Українські біженці, які потрапили у РФ, тікають звідти до Європи – Reuters

Reuters: Понад 19 тис. українців з початку війни приїхали до Естонії з Росії
Фото: EPA
Українські біженці, які потрапили через бойові дії до Росії, використовують усі можливості виїхати до Європи. Репортаж із Таллінна про сім'ю, яка проїхала з Херсона через Росію понад 3 тис. км, 12 травня опублікувало агентство Reuters.

Житель Херсонської області Павло, із якими поговорило агентство на автовокзалі в Таллінні (Естонія), утік із сім'єю через окупований Крим та всю європейську частину РФ, виїхавши до ЄС із Санкт-Петербурга. Такий обхідний шлях тривав понад 3 тис. км.

За його словами, "було страшно навіть уявити, що ти їдеш через Росію, де ти не знаєш, як до тебе поставляться люди". Сім'я весь час намагалася сідати на найближчий потяг чи автобус і ніколи ніде не зупинятися, розповів Павло. Далі вони прямують до Португалії до родичів.

Reuters зазначає, що це типовий маршрут для біженців, якщо вони опинилися заблокованими у південних областях України через лінію фронту. Сотні українців щоночі прибувають на нічних автобусах із Санкт-Петербурга та Москви. Начальник автовокзалу Таллінна Айріка Аруксаар поінформувала, що перші вимушені переселенці зі Східної України прибули до Таллінна наприкінці березня, і відтоді їхня кількість неухильно зростає.

За підрахунками уряду, понад 19 тис. українців із початку війни перетнули кордон Естонії. 90% із них продовжують рух на захід, пише Reuters.

Контекст:

Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країну покинуло понад 6,1 млн осіб. Такі дані 12 травня наводить управління верховного комісара ООН у справах біженців. Найбільше українців поїхало до Польщі – 3,3 млн, майже 902 тис. – до Румунії, понад 588 тис. – в Угорщину.

Також, за даними ООН, понад 800 тис. українських біженців через бойові дії опинилися в Росії, водночас більшість із них у РФ вивезли примусово.

Глава місії США при ОБСЄ Майкл Карпентер, виступаючи 28 квітня в ОБСЄ, заявив про наявність доказів організації Росією фільтраційних таборів у південних та східних регіонах України. Текст його виступу опубліковано на сайті місії США. "Ми бачимо варті довіри повідомлення про те, що російські сили заарештовують місцеве цивільне населення в цих районах, утримують його в цих таборах і жорстоко допитують щодо будь-яких імовірних зв'язків із законним українським урядом або з незалежними ЗМІ", – заявив він.