Українські льотчики проходитимуть навчання у Франції – Макрон
"Ми відчинили двері для навчання пілотів. Будемо це робити з кількома іншими європейськими країнами. Також тривають переговори з американцями. Навчання може розпочатися зараз", – сказав Макрон.
Водночас він зазначив, що поки Франція не надаватиме Україні бойових літаків.
"Франція все ще стоїть на своєму: [треба] допомагати Україні боротися, зараз багато поставлено на карту. Тому що успіх цього контрнаступу матиме вирішальне значення для здатності побудувати міцний мир", – заявив Макрон.
Президент Франції додав, що Україна отримає нову партію боєприпасів.
Під час вечірнього відеозвернення президент України Володимир Зеленський подякував лідерам Італії, Німеччини, Франції і Великобританії за надану військову допомогу після його візитів до цих країн.
Також він заявив, що Великобританія й Польща погодилися навчати українських пілотів, цитує Офіс президента.
"Британія – так, Польща – так, і я впевнений: підключиться Франція та інші партнери. Ми продовжуємо працювати й над коаліцією винищувачів, рухаємось активно", – сказав президент.
Контекст:
Україна закликає союзників надати їй бойові літаки західного типу від початку повномасштабної війни, обговорення питання в публічній площині активізувалося протягом останніх місяців. 20 січня Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом дати Україні винищувачі F-16 і далекобійні ракети. Глава МЗС Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання передання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".
На пресконференції у Брюсселі 9 лютого Зеленський розповів, що "почув від лідерів деяких держав у Європі" про готовність надавати Україні необхідну зброю, "зокрема літаки".
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого за підсумками дев'ятого "Рамштайну", що в нього немає оголошень на тему передавання Україні західних винищувачів, президент США Джо Байден за кілька днів сказав, що наразі Україні не потрібні літаки F-16 – у пріоритеті танки, артилерія, засоби ППО, реактивні системи залпового вогню.
28 березня Остін припустив передання Україні F-16, але не на поточному етапі війни.