Українські військові вперше застосували безпілотник Bayraktar для контрбатарейної боротьби на Донбасі. Відео
"26 жовтня 2021 року – перше бойове застосування ударних безпілотників Bayraktar на Донбасі! [...] Сьогодні батарея російських гаубиць Д-30 розпочала черговий обстріл позицій української 93-ї механізованої бригади у районі Гранітного [Донецької області]. Від вогню цієї батареї загинув воїн 93-ї бригади. Зупинити ворога дипломатичними методами, як завжди, не вдалося. Росіяни розгорнули батарею просто на дорозі, без жодних укриттів, у повній впевненості у своїй безкарності. Але ЗСУ вперше для контрбатарейної боротьби cкерували у район бою Bayraktar, і керованою бомбою МАМ-С російську гаубицю було знищено", – написав він.
Головний редактор "Цензор.НЕТ" зазначив, що Bayraktar не змогли виявити, збити або створити перешкоди розгорнуті у тому районі російські засоби протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби.
"Після цього удару розрахунки російських гармат розбіглися кущами, і більше ця батарея вже не стріляла. Наказ на застосування Bayraktar у відповідь на російський вогонь дав головком ЗСУ Валерій Залужний", – стверджує Бутусов.
Він також опублікував відео роботи безпілотника.
Про перше застосування такого безпілотника повідомив у Facebook і волонтер Роман Донік. За його словами, "підняли не одного птаха".
У Telegram Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підтвердили, що відео є справжнім, і уточнили, що у зоні операції Об'єднаних сил використовували модель безпілотника Bayraktar TB2.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.
Bayraktar TB2 – це ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА з тривалістю польоту понад 12 годин. Bayraktar TB2 може вести розвідувальні дії та вражати цілі високоточними ракетами і бомбами, оскільки здатний підіймати в повітря вантаж до 55 кг.
На початку вересня 2021 року Залужний повідомляв, що на озброєнні української армії є два комплекси Bayraktar – 12 літальних апаратів. Ще чотири такі комплекси планують придбати у 2021–2022 роках.
19 вересня Міністерство оборони України та турецька компанія Bayraktar Savunma підписали меморандум про будівництво та облаштування загального навчально-випробувального центру для обслуговування, поточного ремонту, модернізації безпілотників, а також навчання персоналу, пов'язаного з експлуатацією БПЛА Bayraktar.