Українські зенітники показали знищення "ювілейної цілі" – ракети Х-101. Відео

У районі Дніпра українські сили ППО збили чотири ракети Х-101/Х-555 уночі 22 травня
Фото: ANDRII NEBYTOV / Telegram (архів)

Збита в районі Дніпра вночі 22 травня російська крилата ракета повітряного базування Х-101 стала "ювілейною" для одного з підрозділів Дніпровської зенітної ракетної бригади. Відповідне відео оприлюднило 22 травня у Facebook повітряне командування "Схід".

"Сотою ювілейною ціллю для підрозділу Дмитра Ш. стала крилата ракета Х-101. На відео зафіксовано момент її збиття. Загалом минулої ночі захисники неба Дніпровської зенітної ракетної бригади знищили чотири такі смертоносні "подарунки" і півтора десятка дронів-камікадзе", – ідеться в повідомленні.

Уранці 22 травня голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомляв, що вночі в регіоні збили чотири крилаті ракети і 15 дронів-камікадзе окупантів.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 22 травня похвалив українських зенітників, які з вечора 21 травня до ранку 22 травня збили 25 із 25 дронів-камікадзе Shahed і кілька крилатих ракет окупантів.

Контекст:

Протягом останнього місяця російські окупанти регулярно завдають по Україні масованих ракетних ударів і ударів за допомогою дронів-камікадзе.

Останню наразі масовану атаку на Україну зафіксували в ніч на 22 травня, окупанти вдарили по Дніпропетровській області. Під час атаки, за даними Повітряних сил ЗСУ, росіяни використали 20 ударних дронів типу Shahed-136/131 і 16 ракет різних типів (п'ять Х-22, п'ять С-300, чотири Х-101/Х-555 і дві "Іскандер- М"). Збили 20 дронів і чотири ракети Х-101/Х-555.

Перед цим масовану атаку російських окупантів на Україну здійснили в ніч на 20 травня. Тоді сили оборони України знищили 20 ударних дронів Shahed-136/131, 18 із них було спрямовано на Київ. Загалом у травні окупанти атакували Київ 11 разів.

Восени й узимку окупанти здебільшого обстрілювали енергетичні об'єкти, зараз, за інформацією військової розвідки України, вони завдають ударів по центрах ухвалення рішень, логістичних вузлах, пунктах зосередження особового складу, техніки й боєприпасів, а також місцях зберігання палива. "Окрему увагу противник почав приділяти районам розміщення наших засобів ППО", – розповіли в розвідці.