Українській авіації після отримання ракет HARM вдалося прорідити ППО противника – спікер командування ПС ЗСУ
Після отримання протилокаційних ракет HARM українська авіація знищує системи протиповітряної оборони російських окупаційних військ. Про це речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат розповів 21 жовтня на брифінгу, відповідаючи на запитання щодо активізації авіації і стратегії України в небі.
Трансляцію брифінгу вів "Укрінформ".
Ігнат сказав, що підтримка авіації "як була, так і залишається" важливим складником за підтримки наземних військ. Він нагадав, що літаки і гелікоптери РФ не залітають на територію України вже п'ять-шість місяців.
"Наша авіація, як і авіація противника, активно діє на передньому краї, на фронті, де проводяться наступальні дії наших підрозділів. Це харківський і херсонський напрямки. Авіація там працює. Тактика і стратегія – підтримати наші війська, щоб вони якомога меншими втратами просувалися, звільняючи окуповані населені пункти. Тактика змінилася кілька місяців тому після отримання американських AGM-88 HARM – протилокаційних ракет, потужних, які під крилами наших винищувачів (вони були адаптовані під крила радянського виробництва) здійснюють запуски по позиціях окупантів", – розповів речник командування ПС ЗСУ.
Він уточнив, що українські літаки завдають цими ракетами ударів по радарах, радіолокаційних станціях і зенітних комплексах армії РФ.
"Таким чином, вдається суттєво прорідити ППО противника, знищуючи фактично ворожу ППО. Це дозволяє тактичній авіації ударного типу СУ-24М, бомбардувальникам-штурмовикам Су-25, а також гелікоптерам армійської авіації Мі-24, Мі-8 завдавати щодня до 10–15 потужних ударів по різних важливих об'єктах. Це і логістика ворога, склади боєприпасів, взводні, ротні, опорні пункти, техніка, жива сила ворога", – сказав він.
Це, зі свого боку, дає змогу наземним військам "вільніше почуватися" на землі, додав Ігнат.
"І так, не без запеклих боїв, не без втрат, але просуваються значно краще", – сказав він.
Контекст:
HARM – високошвидкісні протирадіолокаційні ракети. Передавання цих боєприпасів зокрема передбачено у пакеті оборонної допомоги США, про який оголосили 14 жовтня. Кількості переданих й обіцяних ракет у Пентагоні не розкривають.