Український політв'язень Назаренко, якого утримують у Макіївській колонії, у критичному стані – Денісова
"3 жовтня 2017 року Ігор був викрадений так званими співробітниками "МДБ ДНР" просто з робочого місця в лікарні Донецька, де він працював хірургом. Кілька днів рідні не могли встановити його місцезнаходження, поки представники органів окупаційної адміністрації РФ не прийшли додому з обшуком через звинувачення Ігоря в "терористичній діяльності", – зауважила Денісова.
Назаренка катували. 4 жовтня 2019 року його засудили за нібито "шпигунство" до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
"Ігор має хронічні хвороби: до незаконного ув’язнення він переніс серйозне захворювання легень, що потребує регулярної профілактичної терапії. Перебування в сумнозвісній Макіївській виправній колонії №32 в умовах відсутності опалення та антисанітарії може спровокувати рецидив", – написала омбудсменка.
Рідні політв'язня повідомили, що він серйозно хворіє, можливо, на COVID-19. Медичної допомоги йому не надають. Представників Міжнародного комітету Червоного Хреста не допускають до українців, яких незаконно утримують.
Денісова попросила представників Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні терміново відвідати Назаренка, сприяти його госпіталізації та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.
За даними омбудсменки станом на 28 червня цього року, у місцях позбавлення волі на території тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей бойовики утримують 405 громадян України.
"У в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 30 жінок, вони зазнають катувань та неналежного поводження. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям", – заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини.