Усі 25 розвідкомплексів від "Око за око" уже передали на передову
Мережа ОККО і фонд "Повернись живим" завершили передання силам оборони розвідувальних безпілотних комплексів "Шарк" у межах спільної ініціативи "Око за око". Усі 25 комплексів уже відправлено на передову. Три останні – 11 вересня, повідомили у пресслужбі ініціативи.
Завдяки роботі "Шарків" ворогові вже завдано значних втрат у живій силі й техніці, повідомили у фонді. Наприклад, тільки один із цих 25 розвідкомплексів допоміг знищити на запорізькому напрямку пʼять зенітних ракетних комплексів "Бук", систему залпового вогню "Град", кілька гармат і гаубиць. Крім того, за допомогою "Шарків" уперше під час російсько-української війни було знищено комплекс радіолокаційної боротьби "Свєт-КУ" і вкрай рідкісну ворожу РЛС "Яструб-АВ". Серед інших уражених цілей – такі об’єкти РЕБ і РЛС, як "Поле-21", "Зоопарк-1М", "Леєр-2", десятки одиниць артилерії та бронетехніки тощо.
"Шарки" в межах ініціативи "Око за око" отримали майже всі артилерійські бригади й розвідувальні батальйони, які воюють у складі ЗСУ. Крім того, чотири комплекси передано морській піхоті, три – механізованим бригадам, два – Головному управлінню розвідки МОУ, один – підрозділу технічної розвідки навчального центру, який виконує бойові завдання на фронті. У пресслужбі додали, що ще один комплекс відіграв неабияку роль у літній наступальній кампанії – його отримала окрема рота розвідки, яка успішно попрацювала на запорізькому напрямку.
"Це дуже ефективна інвестиція в перемогу. На придбання комплексів ми витратили 325 млн грн, а вони вже допомогли знищити ворожу техніку на кілька мільярдів гривень. І продовжують працювати на лінії фронту, – прокоментував СЕО ОККО Василь Даниляк. – Наша мережа ОККО відраховувала на закупівлю цієї техніки по 1 грн із кожного проданого літра брендового пального Pulls, яке ми тепер називаємо пальним помсти. Не перестаю дякувати всім українцям, які долучилися до нашої ініціативи".
Директор "Повернись живим" Тарас Чмут додав, що це не просто безпілотники, а самодостатні комплекси на базі повнопривідного переобладнаного шасі – це робить роботу екіпажів ефективнішою і безпечнішою.
"25 розвідкомплексів "Шарк" уже працюють на передовій. Завдяки великій дальності й тривалості польоту виявляють у тилу ворога "велику рибу" – зенітні ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, радіолокаційні станції, засоби радіоелектронної боротьби і розвідки – і коригують вогонь нашої артилерії по них", – розповів Чмут.
До складу кожного розвідувального комплексу "Шарк" входить обладнаний пунктом управління прохідний автомобіль Torsus Terrastorm від Pulsar Expo, пускова установка і два БПЛА з розмахом крил 3,4 м і здатністю працювати в повітрі до чотирьох годин. Вони стійкі до засобів РЕБ і можуть здійснювати адаптивний трекінг цілі навіть за швидкості об‘єкта 100 км/год.
Додатково до цього в межах ініціативи "Око за око" для сил оборони України придбали ще 25 безпілотників про запас, щоб заміняти ті апарати, які можна втратити під час виконання бойових завдань.