Успіх врегулювання конфлікту на Донбасі багато в чому залежить від модератора ОБСЄ в контактній групі – Резніков
"Наразі з представників ОБСЄ у ТКГ не змінився лише посол Яшар Халіт Чевік – голова місії ОБСЄ в Україні та за сумісництвом модератор ОБСЄ в робочій підгрупі з безпеки", – сказав Резніков.
Він зазначив, що очікує від нових представників ОБСЄ аналізу "причин неуспіху, причин блокування роботи в робочих підгрупах". Віцепрем'єр вважає, що вони мають спробувати "винести" за дужки "позиції, які заважають переговорам, – процедурні чи матеріальні".
"Їх можна прибрати, наприклад, замінивши порядок розгляду порядку денного або підходи до наших консультацій і в такий спосіб дати сторонам просунутися", – заявив він.
На запитання журналіста, наскільки від модератора залежить ефективність роботи ТКГ, Резніков сказав: "Упевнений, що залежить сильно. Від того, як людина модерує, як ставить запитання, що ставить на порядок денний, дуже сильно залежить успіх мирного врегулювання. На жаль, координатори теж допускають помилки, і вони важко позначаються на сторонах переговорів, особливо коли між ними немає довіри".
Резніков розповів, що члени української делегації ТКГ уже познайомилися з новим спецпредставником голови ОБСЄ в Україні Мікко Кіннуненом.
"Він приїжджав знайомитися з нами до Києва, після – до Москви, із членами російської делегації. Він також був присутній на крайньому засіданні ТКГ як слухач. Уже 26 серпня він розпочинає проведення ТКГ як спецпредставник і модератор наших зустрічей", – повідомив Резніков.
Контекст:
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.