В енергосистемі України працюють усі види електростанцій, Одесу заживлено за тимчасовими схемами – "Укренерго"

В "Укренерго" зазначили, що обсяги споживання – на рівні звичайного робочого дня
Фото: depositphotos.com

Дефіциту потужності в енергосистемі немає, і його поки не прогнозують. Про це 28 лютого в Telegram повідомила пресслужба "Укренерго".

У компанії зазначили, що обсяги споживання – на рівні звичайного робочого дня.

В енергосистемі працюють усі види електростанцій. Завдяки повені активно працюють гідроелектростанції. Імпорт електроенергії незначний.

"Увечері понеділка було відновлене живлення Одеси й Одеського району. Наразі Одесу заживлено за тимчасовими схемами, але до кінця тижня ми будемо працювати над підвищенням надійності, тож можливі невеликі обмеження", – ідеться в повідомленні.

Найскладнішою залишається ситуація у прифронтових областях. У Харківській і Сумській областях унаслідок обстрілів пошкоджено мережі обленерго і знеструмлено населені пункти. Там тривають ремонтні роботи.

Мережевих обмежень в інших регіонах немає, лімітів споживання в областях не встановлювали.

"Укренерго" напередодні, 27 лютого, повідомляла, що в Одеській області знято обмеження в мережах компанії, введені після масштабної аварії 4 лютого. Через неї в регіоні діяли графіки вимкнень світла, тоді як в енергосистемі країни вже не було дефіциту потужності.

27 лютого внаслідок аварійного вимкнення високовольтної лінії без світла залишилися майже вся Одеса й Одеський район області.

Контекст:

Від початку осені минулого року РФ здійснила 15 масованих ракетних атак на інфраструктуру України, ще 17 атак – із застосуванням дронів-камікадзе. Через обстріли у країні почали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони тривали кілька діб.

За даними уряду України станом на грудень, фактично 50% енергосистеми пошкоджено або зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції й більшість ГЕС.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.

17 лютого прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що, хоча вимкнень світла у країні поки немає, "розслаблятися рано". За його словами, ремонти пошкодженого обладнання триватимуть багато місяців і окремі регіони час від часу повертатимуться до вимкнень.