В енергосистемі залишається значний дефіцит, на сході окупанти знову пошкодили об'єкти енергоінфраструктури – "Укренерго"
Аварійно-відновлювальні роботи розпочнуть після надання дозволу військовими. В "Укренерго" не назвали області, де це сталося.
У компанії наголосили, що станом на ранок 15 грудня в енергосистемі України залишається значний дефіцит електроенергії.
"Ситуацію значно ускладнюють погодні умови: сніг, обледеніння, сильні пориви вітру... Ремонтні бригади "Укренерго", обленерго й компаній-виробників цілодобово працюють над відновленням пошкодженого при обстрілах обладнання", – ідеться в повідомленні.
В "Укренерго" додали, що в деяких областях вже перевищили ліміти добового споживання електроенергії, тому було застосовано аварійні вимкнення.
13 грудня в "Укренерго" також повідомляли про нові обстріли об'єктів енергоінфраструктури на сході країни.
Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко 14 грудня заявляв, що ситуація в енергосистемі України цього тижня трохи покращилася, влада планує найближчими днями "вийти на планові відключення в усіх регіонах".
Контекст:
Від початку жовтня російські окупанти масово атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні введено тимчасові вимкнення світла.
Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго. Після цього 5-го і 10 грудня були нові великі атаки, що пошкодили українські енергооб'єкти.
Обстрілами було значно пошкоджено приблизно 50% об'єктів української енергетичної інфраструктури, повідомили на початку грудня в уряді. За даними Міненерго, російськими ракетами вражено всі теплові електростанції (ТЕС).
За оцінкою президента Володимира Зеленського, для поверхневого відновлення розбитих російськими ударами українських енергооб'єктів потрібно не менше як €1,5 млрд.
Президент РФ Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об'єкти енергетичної інфраструктури України.