У МЗС Британії заявили, що вихід Росії із СЦКК підвищує ризик екологічної катастрофи на Донбасі
Вихід РФ зі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі ставить під сумнів її відданість сталому припиненню вогню в регіоні, уважають у міністерстві закордонних справ Великобританії.
Великобританія стурбована рішенням російської сторони відкликати своїх офіцерів зі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі (СЦКК). Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ Великобританії.
"Вихід РФ ставить під сумнів її відданість сталому припиненню вогню на сході України, а також безпеці спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Це також підвищує ризик екологічної катастрофи на Донбасі, враховуючи роль СЦКК у сприянні ремонту критичної цивільної інфраструктури, такої як Донецька фільтрувальна станція", – ідеться в повідомленні.
У МЗС Великобританії підкреслили, що найбільше від наслідків конфлікту страждають мирні жителі регіону, і закликали сторони зробити все можливе, щоб домогтися "сталого миру" на Донбасі.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Сторони кілька разів оголошували перемир'я, але жодного разу не вдалося домогтися його повного дотримання.
18 грудня у МЗС РФ заявили, що Росія відкликає своїх офіцерів із СЦКК. У відомстві зазначили, що новий порядок в'їзду в Україну російських громадян, який набуває чинності з 1 січня 2018 року і згідно з яким вони мають завчасно повідомляти про поїздку, "неприйнятний" для російських офіцерів, які входять до складу Спільного центру.
В українському МЗС розцінили таке рішення Росії як чергову провокацію і прагнення зняти із себе будь-яку відповідальність за наслідки збройної агресії проти України.
Президент України Петро Порошенко 20 грудня запропонував посилити СЦКК представниками Німеччини та Франції.