В Офісі президента назвали країни, які проголосували на сесії Генасамблеї ООН проти резолюції, що засуджує анексію території України, "жалюгідною п'ятіркою", котра опинилася на "смітнику історії"
Заступник глави Офісу президента України Андрій Сибіга 12 жовтня у Facebook привітав підсумки голосування в Генасамблеї ООН про невизнання російських псевдореферендумів і незаконної анексії українських територій.
Він подякував 143 країнам, які проголосували за резолюцію, і зазначив, що вони "обрали правильний бік історії".
"Ця цифра – 143, яка є в рази вищою за дві третини юридично обов'язкових голосів та охоплює всі без винятку континенти і регіони, переконливо свідчить: з Україною весь світ. І неодмінно буде з нами до самої перемоги й після неї", – підкреслив заступник глави ОП.
Він наголосив, що РФ на сесії Генасамблеї ООН підтримало лише чотири країни.
"Ну а ті, хто проголосував проти (а це вже добре відома "жалюгідна п'ятірка" – Росія, Білорусь, Нікарагуа, Північна Корея, Сирія), – їм не зупинити хід історії. Адже вони зі своїми владними режимами вже давно на її узбіччі. А якщо не зовсім дипломатично, але справедливо – на її смітнику", – резюмував Сибіга.
Резолюцію "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН" підтримало 143 зі 193 країн – членів організації, п'ять проголосували проти, 35 (зокрема Індія і Китай) утрималися. Проти виступили Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа, Росія і Сирія.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи "історичну", за його оцінкою, резолюцію, подякував 143 державам, які її підтримали.
Контекст:
З 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей провели псевдореферендуми про приєднання цих регіонів до Росії.
Україна і міжнародна спільнота заздалегідь заявили, що не визнають результатів цього незаконного голосування, воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.
29 вересня Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету і незалежності" Запорізької та Херсонської областей України ("незалежність" "ЛДНР" Росія визнала 21 лютого).
30 вересня Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей.