В Україні бізнес працевлаштував 11 тис. переселенців й отримав за це 122 млн грн компенсації – Мінекономіки
"[Ми] виплачуємо роботодавцям компенсацію за працевлаштування людей, які переїхали з небезпечних регіонів, щоб вони швидше адаптувалися на новому місці. І вже перерахували підприємцям 122 млн грн за взяття на роботу понад 11 тис. переселенців", – розповіла перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Вона повідомила, що міністерство ініціювало ухвалення законопроєкту про надання бізнесу компенсації за працевлаштування молодих людей на перше робоче місце, учасників бойових дій, самотніх батьків і чекає на його розгляд у парламенті.
Програму виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб уряд запустив у квітні. За кожного працевлаштованого переселенця держава виплачує 6500 грн протягом двох місяців.
Роботодавець зможе отримати компенсацію, якщо:
- він перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- подав податкову звітність за IV квартал 2021 року або весь минулий рік;
- не є неприбутковою організацією;
- ВПО, яку він узяв на роботу, отримує не менше ніж 6500 грн на місяць.
Щоб отримати компенсацію, роботодавець має укласти трудовий контракт із ВПО та зареєструвати дані про неї на порталі або у застосунку "Дія". За п'ять днів підприємцю необхідно подати заявку на отримання компенсації разом із документами, що підтверджують виплату зарплати і відрахувань.
"Компенсації бізнесу за працевлаштування ВПО – це частина стратегії по мінімізації безробіття, особливо у регіонах, де проживає найбільше внутрішніх переселенців. Вони зможуть застосувати свої знання і вміння й отримати винагороду за свою працю. Натомість бізнес залучить до роботи нові трудові ресурси, що сприятиме його відновленню та розвитку", – зазначили у міністерстві.
Контекст:
За даними Організації Об'єднаних Націй, через повномасштабне вторгнення РФ в Україну 6,9 млн осіб стали внутрішньо переміщеними особами, ще понад 7 млн осіб виїхали до інших європейських країн. Більшість переселенців – зі сходу і півдня України, де тривають інтенсивні бойові дії.
В Україні вимушеним переселенцям щомісяця сплачують компенсацію: по 2 тис. грн – дорослим і по 3 тис. грн – дітям та особам з інвалідністю.