В Україні доведеться розмінувати понад 13 тис. км² акваторій морів і внутрішніх вод – ДСНС
7,3 км&³2; акваторії, яка потребує розмінування, – на вже деокупованих територіях, зазначив він.
Мають обстежити акваторії річок, водойм, водосховищ, акваторії Чорного й Азовського морів. Наразі водолази-сапери ДСНС обстежили майже 3,2 тис. га водних об'єктів і вилучили 1,4 тис. вибухонебезпечних предметів, повідомив Рева.
За його словами, станом на сьогодні у складі ДСНС функціонує 22 підрозділи, а для підвищення ефективності їхньої роботи використовують сучасне обладнання, зокрема надводні й підводні дрони Sonobot і Chaisin.
"Сьогодні це обладнання разом з іншими сонарами й гідролокаторами використовується для обстеження акваторії Дніпра в Запорізькій області, Київського водосховища, річок і озер Київщини й Чернігівщини", – сказав він.
Контекст:
Унаслідок російської агресії приблизно 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами, на розмінування може знадобитися до 10 років, повідомляв 7 березня речник Держслужби з надзвичайних ситуацій України Олександр Хорунжий. За даними ДСНС, Харківська й Херсонська області – найбільш забруднені мінами, тому що ворог перебував там найдовше.
З огляду на масштаби забруднення, за наявних в Україні ресурсів розмінування може тривати 70 років, зазначала 4 березня Юлія Свириденко.
Президент України Володимир Зеленський 13 березня заявив, що понад 170 тис. км&³2; території України залишаються небезпечними через міни і снаряди, які не розірвалися.
В Україні створили інтерактивну мапу потенційно замінованих територій.
У Міноборони планують залучити до розмінування території України 5 тис. спеціалістів.