В Україні створюють клініку протезування Superhumans. Амбасадорами стануть Стінг і Шрайбер, а Зеленська увійшла до опікунської ради
"Superhumans – це центр протезування, реконструкції і лікування ПТСД для дорослих і дітей. Спеціалізована клініка для роботи з воєнними травмами і для психологічного відновлення у Львівській області. Ми беремо у держави в оренду великий дев'ятиповерховий корпус військового шпиталю, відремонтуємо та обладнаємо його, залучимо найкращу медичну команду і вже у першій половині 2023 року розпочнемо приймати пацієнтів", – розповів він.
Як зазначив Ставніцер, війна змінила українців.
"Клята війна зробила нас іншими. Ми всі осиротіли, оголилися, задихнулися від сліз, потім підбадьорилися, потім знову задихнулися, і так по колу. Одночасно відчувати грандіозну гордість і величезну скорботу. Мріяти, щоб усе це закінчилося просто зараз, водночас не маючи сумнівів, що боротимемося ми до кінця без компромісів, хоч би скільки це тривало. Приблизно так улаштовані зараз українці. Клята війна принесла багато підтримки. Багато сильних і світлих людей притягнулися одне до одного. Таких людей, які не можуть просто обговорювати лихо – вони можуть лише нескінченно щось робити, щоб зупинити лихо. Саме так народився проєкт Superhumans, – написав бізнесмен. – Значна мета Superhumans – не дозволити проклятій війні мати на нас, найсміливішу націю на планеті, надто довгий вплив після перемоги. Не дозволити тим, хто дістав страшні поранення і травми, стати людьми з обмеженими можливостями".
Ставніцер розповів, що коли ідею про створення клініки оформили в слова, "почалася магія". До проєкту приєдналася перша леді України Олена Зеленська. Вона увійде до складу опікунської ради медустанови.
Перша леді, розповідаючи у Facebook про створення клініки, згадала історію Наталії Степаненко та її 11-річної доньки Яни, які втратили кінцівки (мама залишилася без однієї ноги, а донька – без обох) унаслідок обстрілу вокзалу Краматорська Донецької області і зараз проходять протезування та реабілітацію у США, а також Олександри Філіпчук із Київської області, яка у березні втратила руки, а зараз чекає на протезування у США (дівчинці встановлять високотехнологічний протез і вона зможе рухати пальчиками).
"Незабаром наші лікарі зможуть робити те саме на батьківщині. На Львівщині створюють клініку Superhumans Center, щоб такі люди, як Наталія, Яна, Саша, відчули, що вони справжні супергерої, яких випробування зроблять лише сильнішими", – написала вона.
"Ми хочемо, щоб у школі дитину з протезом однокласники сприймали як Оптімуса Прайма, найсильнішого у світі трансформерів, а не як "хлопчика з жовтою пластмасовою рукою", – додав Ставніцер.
На Facebook-сторінці проєкту повідомляють, що у клініці працюватиме понад 100 лікарів. Команду планують зібрати з найкращих фахівців світу. Клініка, як ідеться у презентації, буде у Винниках під Львовом.
"Superhumans розпочинає підготовку до реконструкції та проводить фандрейзингову кампанію. Клініка є неприбутковою організацією, яка за договором лізингу проведе модернізацію й устаткування вже функціональної державної лікарні у Львівській області. Згодом можливе масштабування Superhumans в інші регіони України. Бюджетне фінансування клініки на етапі реконструкції не передбачене. Superhumans керуватиметься незалежною Радою директорів і медичною радою. Робота клініки фінансуватиметься донорами, які долучаться до фандрейзингової кампанії. Діяльність Superhumans аудитуватиме одна з компаній так званої Великої четвірки. Фандрейзингова кампанія для підтримки Superhumans розпочнеться у вересні в США. Засновники мають намір також презентувати проєкт у Великобританії і згодом у країнах ЄС", – повідомили на сторінці проєкту.
Амбасадорами Superhumans Center уже стали:
- виконавчий директор і засновник фонду сім'ї британського мільярдера Річарда Бренсона Virgin United Джин Оельванг;
- актриса та активістка Труді Стайлер і її чоловік – британський співак Стінг;
- голлівудський актер Лієв Шрайбер;
- відомий американський винахідник, засновник компанії Not Impossible Lab Мік Ебелінг.
До медичної ради центру наразі увійшли:
- міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко;
- американський черепно-лицьовий хірург Пітер Костянтино;
- головлікар клініки "Едем", кардіолог Олексій Башкірцев.
"Такий зоряний склад сильно обнадіює мене у правильності обраного напрямку. Погані ідеї не приваблюють таких команд. Учора ми зібралися у Винниках, на майбутній локації, щоб краще уявити собі планувальні рішення, шляхи пацієнтів, внутрішню логістику тощо. А напередодні звозили гостей до шпиталю у Макарів, у Гостомель до "Мрії", у Бучу. Повертаючись до початку мого поста, ми хотіли, щоб наші іноземні друзі теж стали трохи влаштованими так само, як зараз українці – і вони, схоже, стали", – зазначив Ставніцер.
Він повідомив, що Superhumans Center шукає можливостей обміну досвідом із медичними фахівцями, які працюють із протезуванням та реконструкцією багато років і мають у цих сферах суттєві напрацювання.
"Якщо це ви, або ви знаєте таких, будь ласка, заходьте на сайт superhumans.com і заповнюйте форму. Ми з великою радістю приймемо і вислухаємо охочих стати донорами і партнерами проєкту. Поки що також через сайт чи в особисті членам команди, насамперед – до [співзасновника Superhumans Center, члена наглядової ради TIS] Філіпа Грушка. Великі зустрічі з великими донорами ми розпочнемо з вересня, але розмовляти вже готові", – додав бізнесмен.