В Україну ввезли без податків уже понад 235 тис. імпортних генераторів

Верховна Рада скасувала ПДВ і мито на генератори 13 грудня
Фото: ЕРА

Більшість імпортованих в Україну електрогенераторів ввезено на пільгових умовах – без мит і ПДВ. Про це депутат Верховної Ради від партії "Голос", заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк поінформував 19 грудня в Telegram.

За його словами, на сьогодні у країну завезли без податків і зборів 235,9 тис. генераторів. Загалом від початку 2022 року Україна придбала за кордоном 510,3 тис. генераторів.

"92% (217,3 тис.) із них завезли юридичні особи, 8% (18,6 тис.) – фізичні особи", – ідеться в повідомленні.

13 грудня ВР затвердила законопроєкти №8196 та №8197, які вносять зміни до Податкового і Митного кодексів, скасовуючи податки на ввезення генераторів та звільняючи від ліцензування зберігання пального для генераторів обсягом до 2 тис. літрів. Ухвалені норми діятимуть до 1 травня 2023 року.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 16 грудня заявляв, що Україні для проходження зими потрібно приблизно 17 тис. високопотужних генерувальних установок.

"Малі та середні українські підприємці вже імпортували 500 тис. малопотужних генераторів. Але для проходження зими нам потрібно ще приблизно 17 тис. великих і промислових генераторних установок. Сподіваємося частину цих потреб закрити за допомогою наших партнерів", – сказав він.

Контекст:

Від початку жовтня російські окупанти масово атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.

Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла в блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго. Після цього 5-го і 10 грудня були нові великі атаки, які значно пошкодили українські енергооб'єкти.

Обстрілами значно пошкодили приблизно 50% об'єктів української енергетичної інфраструктури, повідомили на початку грудня в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

В енергосистемі України залишається суттєвий дефіцит потужності, повідомив 11 грудня Шмигаль. За його даними, потрібно орієнтовно $1 млрд на відновлення енергосистеми й підтримку системи опалення у країні.

Президент Росії Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури України.